Recenze
Recenze a test Eta Gratus Max

Z firmy ETA nám do redakce přišel na test Eta Gratus Max. Inspirovali jsme se recenzí na Arecenze.cz a rozhodli se sepsat vlastní pohled. Jde o krásný velký bílý robot, který na první pohled zaujme každého návštěvníka kuchyně. Pojďme se podívat na to, jaký je, co lze z něj dostat, s čím pomůže v kuchyni. Součástí recenze je i několik videí. Jedná se o prvotinu, tak snad se bude líbit. Aktualizováno v březnu 2021

Balení

Robot Eta dodává ve velké podlouhlé krabici. Krabice je poměrně těžká a dává tušit, že uvnitř nebude žádné plastové ořezávátko. V balení se krom kovového robota s nerezovou mísou a krytem a 3 míchacími metlami (balónová, míchací, hnětací), ukrývá ještě skleněný mixér, mlýnek na maso se třemi mlecími deskami (šajbkami) a nástavcem na tvoření cukroví. V pěchovadle jsou pak ukryty různé velikosti plniček uzenin.

Dále je součástí krouhač se třemi bubínky pro jemné/hrubé krouhání/strouhání a plátkování. Poslední součástí, která je v balení, je netradičně mlýnek na mák. S ním se u robotů v základní výbavě nesetkáte.

Rozměry a hmotnost

Kompletní krabice váží úctyhodných 16 kg. Rozměry krabice jsou (v x š x h) 40 x 82 x 28 cm. Samotný robot váží 14 kg a jeho rozměry jsou (v x š x h) 34 x 38 x 29 cm. Jak je vidět robot je rozměrný i těžký zároveň. Je tedy předurčen stát přímo na kuchyňské lince. Přece jen každou chvíli jej vytahovat a zase schovávat, by nebylo šťastné.

Při výběru místa na kuchyňské lince je potřeba počítat i s připojeným mixérem, který výšku takřka zdvojnásobí, a zásuvkou, která by měla být poblíž robota. Přívodní kabel není nijak dlouhý, ale to je problém všech kuchyňských robotů.


Videorecenze


Tělo robota

Robot je klasické konstrukce, tj. má výkyvné rameno, kdy se míchací a hnětací metly připojují zespodu a do pracovní nádoby tak vstupují shora. Tělo je, jak již bylo řečeno, kovové. Kovové jsou i všechny převody, které se ukrývají ve výklopném rameni. Robot pohání 1200W motor.

Na robotu jsou celkem tři přípojná místa – jedno zezdola pro připojení metlí a háků. Druhé je pak vzadu nahoře pro připojení vysoko-oběžných spotřebičů, čímž je např. mixér. Poslední přípojené místo je zepředu, pro připojení rychlostně nízko-oběžných nástrojů. Tím je například mlýnek na maso, nebo bubínkový krouhač.

Příslušenství

Metly

Jako první jsme zkoušeli míchání a následně hnětení. Robot je vybaven velkou nerezovou nádobou (5,5l) s ušima. Systém mísení je planetární. Všechny tři metly jsou velké a hodně bytelné. Balonová metla je z tlustšího drátu. Míchací metla a hnětací metla jsou z hrubého výkovku. Všechny tři metly jsou nahoře opatřeny plastovým ochranným krytem. Metly se bez problémů nasazují – stačí nasunou a pootočit pro aretaci. Oddělání se provádí opačným postupem – nejprve je potřeba metlu lehce zatlačit dovnitř, pootočit a následně vytáhnout.

Při mísení většího množství tekutějšího těsta je vhodné použít víko proti rozstřiku. To je složeno ze dvou částí – hlavní a malou, která slouží jako kryt nalévacího otvoru. Nalévací otvor je docela velký, krytka je na něm ve dvou drážkách nasazena. To docela často působí problém, neboť při nasazovaní celého krytu má tendenci padat. Ostatně celý kryt se hůře nasazuje. Vzadu má zub, do kterého se musí zasadit, a zároveň po stranách má drážky, které musí zapadnout. Při nasazování je potřeba vyvinout větší sílu, stejně tak oddělávání je krkolomné. Celý proces ostatně ukazuje sestřih nasazování víka, když jsme natáčeli.

Mlýnek na maso

Mlýnek je stejné konstrukce jako u Ety Gratussino. Kovové tělo je možné na robot nasadit samostatně, nebo již zkompletované se šnekem, nožem a mlecí deskou. Nasazení je jednoduché – stačí přiložit a pootočit.

Ve výbavě jsou tři mlecí desky. Ty je možné nahradit deskami z ručního litinového mlýnku na maso, případně dokoupit. Hledejte označení desky do ručního mlýnku Porkert č. 8, případně desky, které mají v průměru 6,1cm, sílu desky 0,6cm a středovou díru.

Mlýnek jsme výjimečně měli možnost otestovat při maximální zátěži. Nejprve jsme zkoušeli umlít cca 3kg syrového masa na jemno. Maso bylo umleté velmi rychle a čistě. Robot se ani nezahřál.

Pro druhou zkoušku jsme chtěli zvolit umletí velkého množství syrového masa na velmi hrubo s dokoupenou deskou s dírami 14mm. Toto by měla být pro mlýnky hračka. Masa mělo celkově 35kg. Bohužel letmým pohledem do manuálu jsme zjistili maximální hodnoty a časy pro práci z přístrojem. Alespoň tak jsme je z manuálu pochopili – viz následující tabulka (celou najdete v manuálu).

Příslušenství Potravina Max. množství Čas v minutách
Šlehací metla Smetana 250ml 10
Šlehací metla Bílek 12ks 3
Hnětací hák Tuhé kynuté tělo (z toho mouka) 1500g 1 minutu na min, pak jakouli rychlostí 4 minuty
Mísící metla Lehké těsto (mouka, moučkový cukr, máslo, vejce) 300g + 2 vejce 30 sekund libovolnou rychlostí, 1 minutu max
Mixér Cibule 1 1
Mixér Mrkev 255g 1
Mixér Led 340g 1
Mlýnek na maso Hovězí nebo vepřové 2000g 3

Podle výrobce je však potřeba časy v tabulce chápat jako časy, za které je robot schopen uvedené množství surovin zpracovat. Neříkají nic o délce práce robota. Tady je informace pro uživatele matoucí. Na jiném místě manuálu se totiž píše: Nepřekračujte maximální dobu nepřetržitého chodu spotřebiče, viz tabulka!

Vrátím se ale k našemu testu mlýnku. Nakonec jsme se rozhodli, že délku i množství surovin nebudeme řešit a budeme jen sledovat chování robota jako celku, chod motoru a pak ještě zahřívání robota.

Mletí šlo velmi rychle. I po dvou minutách nebylo žádné známky únavy, či přehřátí, takže jsme pracovali dále. Dostali jsme se až k 16kg, kdy se tělo zahřálo. Nebylo to nic drastického, tělo bylo pouze teplejší. Jelikož masa zbylo ještě dost, rozhodli jsme se, že porovnáme Etu Gratus Max s Kenwood Chef. Výsledky si budete moci brzy přečíst v naší další recenzi.

Struhadlo

Struhadlo je plastové, pouze kónické bubínky jsou kovové. Montáž struhadla je obdobná jako u mlýnku na maso – nasazení a pootočení. A zase stejně jako u mlýnku lze nasazovat struhadlo sestavené, nebo jej sestavovat až po připojení k robotu.

Plast těla je docela bytelný. Nic se neohýbá, nehýbe. Jeden ze čtyř dodávaných bubínků se nasazuje na trny uvnitř těla struhadla. S bubínky lze jemně/hrubé strouhat, krouhat, plátkovat.

Bubínky jsou ostré a velice dobře si poradí s jakoukoli předloženou potravinou. Zkoušeli jsme např. strouhat brambory na bramboráky a šlo to velmi dobře a hlavně rychle.

Jedinou výtku mám ke zbytkům, které zůstávají v těle. Pěchovadlo je krátké. Zasloužilo by si trošku prodloužit, pak nebude se zbytky takový problém. Co oceňuji je výška struhadla jako bezpečnostního prvku – rukou, ani samotné prsty nemáte šanci strčit do struhadla tak, abyste dotkli roztočených bubínků.

Mlýnek na mák

Toto příslušenství budete u konkurence jako součást základního vybavení hledat těžko. Proto jsem byl zvědav, jak mlýnek pracuje a co lze od něj čekat. Mlýnek má plastový obal, pouze mlecí desky společně s voličem hrubosti mletí jsou kovové. Mák jsme nasypali do násypky a zapnuli robot. Čekal jsem, že pomletí bude, stejně jako u struhadel, otázkou chvilky, bohužel nebylo. Trvalo poměrně dlouho než mák prošel mlýnkem a propadl do nádoby. Zkoušeli jsme různé hrubosti, různé rychlosti, ale výsledek byl pokaždé stejný – stejná hrubost, stejně pomalý.

Další problém byl s rozstřikem pomletého máku. Musíte použít buď hodně vysokou a širokou mísu, nebo misku pod mlýnkem podržet. V opačném případě vějíř, který obepíná mlecí desky, bude mák prskat všemi směry.

Mlýnek, i když nakonec vše pomlel, mě zklamal.

Mixér

Posledním příslušenství dodávaným společně s robotem je skleněný mixér. Ten je vyroben z tlustostěnného skla. Víko, stejně jako dno je plastové. Nože jsou kovové. Mixér je určen pro zpracování jak ledu, tak i horkých potravin, např. polévek. Zvládne teploty do 80°C. Je škoda, že nezvládne i vyšší teploty.

Dokoupitelné příslušenství

K robotu lze dokoupit sadu nástrojů na přípravu těstovin. Ty jsme k testu bohužel neměli k dispozici. Jiné možnosti výrobce neuvádí. Robot má celkem 3 přípojná místa. Je proto celkem škoda, že nejsou k dostání různé odšťavňovače, citrusovače, minimlýnky, food processory, atd.

Závěrečné zhodnocení

Robot je velmi krásný, na každé kuchyňské lince se bude díky svým tvarům a barvě dobře vyjímat. Velká pracovní nádoba a bytelné pracovní nástroje jej předurčují k velkým výkonům. Eta na motor poskytuje záruku 10 let, tj. je potřeba dostatečně dobře schovat záruční list 🙂

Mlýnek na maso i mixér odvedou velmi dobře svou práci, a pokud vám nevadí trošku více nezpracovaných surovin ve struhadle, lze kladně ohodnotit i ho. Co vyloženě zklamalo, je mlýnek na mák, u kterého jsme čekali vyšší výkony.

I když má robot drobné chyby, celkově jsme se shodli, že by byl doma velmi užitečným pomocníkem. Padla dokonce věta, proč jsme si jej proboha nekoupili…

Plusy Mínusy
+ kovové tělo – mlýnek na mák
+ bytelnost – krátké pěchovadlo struhadla
+ mlýnek na maso  
+ velikost příslušenství  

Fotogalerie


Autor recenze: Radomír Pavelka | Publikováno: | Štítky: , ,

Komentáře uživatelů

 1. Kateřina Blažková

  Mám robot od října 2014 a bohužel jsem v šoku z kvality, která vůbec neodpovídá ceně, kupovala jsem si ho proto, abych mohla využívat téměř denně struhadla a myslela jsem si, že struhadla jsou od toho, aby strouhala, bohžel nastrouhat mrkev ať na jemném nebo hrubém je úkol naprosto nemožný, po pár vteřinách strouhání se mrkev zasekne mezi kovovou části struhadla a plastovým nosičem. Nastrouhat jde pouze měkká zelenina jako okurek, ani brambory nenastrouhám nikdy do konce, opět se ve struhadle zaseknou a můžu rozebírat a mám to rychleji ručně. Takže za 12 tis. žádná výhra, dkyž pominu prasklý skleněný mixér hned při druhém mixování, se kterým teď čekám na vyjádření k reklamaci 🙁 Pokud jde o poměr cena: kvalita a struhadla, jednoznačně nedoporučuji!

  4.12.2014 at 22:07
  • Radomír Panna

   To je mi líto. Při testech robot nevykazoval žádné problémy.

   5.12.2014 at 7:49
 2. Kateřina Prantlová

  Vážená paní Blažková, děkujeme za Váš komentář a důvěru k naší značce. Vzhledem k Vašemu právě probíhajícímu reklamačnímu řízení bych vyčkala na vyjádření servisu. Ráda bych požádala ještě o typ výrobku, který jste zakoupila. Robot ETA Gratus se stal nejprodávanějším robotem v České republice za rok 2014. Dejte nám případně vědět na pr@eta.cz. Děkujeme a přejeme příjemný den. Tým ETA

  5.12.2014 at 13:03
 3. Vojtěch Petřek

  Robot ETA Gratus se skutečně vyjímá na kuchyňské lince. Pro praktické použití je ale nedostatečný. Bramboráky opět připtavujeme ve starém mixeru, protože aby člověk protlačil brambor přes tupé struhadlo ETA Gratus, musí vynaložit sílu hraničící s destrukcí stroje, navíc nedostrouhané plátky zůstávají v plastovém krytu a po každém bramboru se musí čistit. Tudy cesta nevede. Další problém nastal při mletí ořechů. Zbytky opět zůstávají v krytu a protože jsou tvrdé, tak došlo k protočení plastového tisícihranu na kovové hřídeli. Jsem zvědavý, jestli mi takto „brutální“ zablokování přístroje bude v reklamaci uznáno. Když k tomu připočítám problematické šlehání u dna nádoby, tak zjišťuji, že mám doma koktejlovač za 12000,- 🙁

  15.12.2014 at 21:56
 4. Marie Navrtátilová

  Se vším, co psali přispěvatelé souhlasím, protože práce na robotu ETA GRATUSM MAX se stala činností neradostnou, připomenu-li si ještě cenu výrobku, jsem úplně rozčarovaná. Jako první činnost jsem zkoušela mlít mák. Po jedné minutě mletí /na břečku/ se robot zahřál a museli jsme ho nechat schládnout. Vzpomněla jsem si, že mám ještě starý robot ETA 0010, který požíváme 30 let a na něm jsem namlela 1 kg máku za 20 min. Pak jsem tam pomlela krásně najemno ořechy i strouhanku. Nechápu proč tyto vaše inovace nevedou ke zkvalitnění práce a výkonu a hlavně spokojenosti zákazníků. Dala jsem několik inzerátů abych robot Gratus prodala, ale nikdo se za dva měsíce nepřihlásil, přestože jsem jej nabízela se slevou 3000 kč. Jsem ráda, že jsem 32 let starý robot ještě nevyhodila, protože jeho výkony jsou kvalitnější a je radost s ním pracovat. Máte možnost jistě tyto výkony srovnat. Vřele doporučuji!!!

  31.12.2014 at 20:31
  • Radomír Panna

   Dobrý den, Marie. Děkuji za komentář k robotu. Recenze nového kousku určitě nemůže odhalit všechny chyby. Za komentáře z dlouhodobého používání jsem nesmírně vděčný. Určitě pomůžou i ostatním.

   1.1.2015 at 19:26
 5. Marie Navrtátilová

  Ještě bych ráda navrhla prodejci, že o výrobek ve stávající kvalitě nemám zájem a chtěla bych jej vrátzi výrobci, jelikož jeho výkony neodpovídají reklamované kvalitě ani ceně, která byla ještě o dost velkou částku navýšena

  31.12.2014 at 20:47
 6. Jindřich Kasl

  Dobrý den,
  jsem vlastníkem robota ETA Gratus Max a jsem vcelku spokojen. Musím však přiznat, že výrobce nevěnoval příliš pozornosti struhadlu – když je nutné nastrouhat ořechy na váhu, musím přidat asi 120 g navíc, protože to je váha oříšků, která zůstane v těle struhadla, jemné struhadlo by mohlo být jemnější (alespoň pro ořechy, mrkev pro děti a podobně). Docela mě překvapilo kolik materiálu se vejde mezi strouhací válec a tělo struhadla, to je, myslím, nedořešené.
  Mlýnek na maso nemá chybu, zkoušel jsem i tvořítko na cukroví (vanilkové rohlíčky), taky pecka. Hnětač dobrý, u šlehače jsem musel nastavit metlu, od výrobce byla příliš vysoko nad dnem míchací nádoby. Mixér není až tak dobrý, trvá trochu dýl, než je vše do jemna, to je dané tvarem skleněné nádoby, kousky se plazí po obvodu a nedostanou se dovnitř. Musel jsem mixér vypnout a promíchat směs ručně a pak znovu zapnout. Ale ovocné koktejly zvládá perfektně.
  K mlýnku na mák jsem také neměl výhrady, trochu mi trvalo než jsem jej správně nastavil, pak už to šlo.
  Mohu tedy říci, že jediné slabé místo tohoto stroje je struhadlo, starý robot dokázal vše nastrouhat a zbyl jen tenký lupínek brambory, mrkve … tady zůstává doslova obal asi 5 mm silný. U kila brambor na bramboráky mě to tolik netrápí, ale u dvou mrkviček s jedním jablíčkem mě to štve, to raději nastrouhám v ruce. A strouhat brambory na halušky je taky nepříjemný zážitek, to je fakt jen na jednu bramboru. Třeba výrobce ETA udělá tělo struhadla kovové a už tam nebude tak velký prostor mezi válcem a tělem.
  Docela bych ještě přivítal pomalý mlýnek na kafe, ne nějaký nástavec na mixér, ale spíš na druhou stranu, aby se kafe nehřálo při mletí. To by výrobce získal u mě další hvězdičku.
  Celkově jsem tedy spokojen

  2.1.2015 at 15:19
 7. Milan Černý

  Dobrý den,
  ještě nejsem vlastníkem robota ETA Gratus a nevím jestli po těchto recenzích budu. Zarazila mne ta tupá struhadla, který výkon motoru nezachrání. Pomalé mletí máku chápu. Při rychlejším zpracování se může mák spálit a také vím jak je pracné a zdlouhavé ruční mletí máku. Rozhodovat se zda koupit či nekoupit budu déle a ještě déle.

  5.1.2015 at 15:12
  • Radomír Panna

   Dobrý den, s těmi struhadly bych to neviděl úplně černě. Kousek, který dorazil na recenzi měl struhadla hodně ostrá. Řekl bych, že byla ostřejší než ty, která dodává Kenwood. Z toho bych strach určitě neměl.

   5.1.2015 at 15:49
 8. lenka peskova

  Dobrý den měla bych jednu prozbicku mám v plánu koupit robot eta gratus max ale nevím jaký rozdíl je v etA gratus max 002890040a 002890010 děkuji za radu a pomoc

  8.1.2015 at 12:59
 9. Alena

  Dobrý den,dlouho jsem se rozmýšlela o koupi nějakého robota,rozhodla jsem se pro Eta Gratus a nelituji. Splnilo to mé očekávání před tím jsem měla,který byl vyroben hlavně z plastu,kde se občas něco odlomilo.Se struhadly nemám problém a nějaký větší kousek zeleniny neřeším u toho předešlého to byly kusy co zbývaly po umletí.

  12.2.2015 at 1:32
 10. Alena

  Jak se dá nastavit šlehací metla aby se ušlehal sníh třeba jen z jednoho bílku? Děkuji za radu.

  18.2.2015 at 19:21
  • Radomír Panna

   Dobrý den, paní Aleno. Nastavení metly naleznete v manuálu. Základně by měla být nastavena.

   18.2.2015 at 19:25
 11. Sarka

  Dobry den,ja jsem si zakoupila Etu Gratus ,protoze po 20letech absolutne bezproblemoveho pouzivani stareho robotu Eta,jsem teto znacce pevne verila.Nejdrive jsem testovala mixer-mixovala jsem synovy ovocny koktejl a pak jsem taky mixovala uvarenou zeleninu do svick.omacky.Absolutni jednicka s hvezdickou.Pak testovala dalsi cast robotu a to je hneteni a slehani.Slehala jsem bilky-perfektni za chvilicku,tak huste,ze jsem dno misy obratila nahoru,ale bilky se ani nehnuly.Pak jsem hnetla testa-jak na rolady,tak na testa tuzsi az po testa velmi tuha.Krome nepatrnych zbytku testa po okrajich a na dne misy,coz se da hrave vyresit zastavenim robota,setrenim testa a pokracovanim ve hneteni,jsem byla se vsim moc spokojena..Motor uzasne silny a vykonny!!!.Robot malo hlucny,sedi,neputuje po lince.Vyborna udrzba.Jednoducha vymena prislusenstvi.Vsechno perfektne do sebe zapada,nehledate misto, kdy uz soucastky konecne nekam zapadnou..Nez doslo na strouhani!!!To,ze zbyva ve struhadle velky odpad,nastrouhana hmota odletava kolem,by nevadilo.Zvykla jsem si jednou rukou drzet misu tesne pod struhadlem a druhou rukou davat hmotu do struhadla a pechovat ji..Jenze jsem nastrouhala asi 5brambor a struhadlo se zaseklo a netocilo..Byla jsem v soku a jeli jsme robot prvne reklamovat.Asi po 3tydnech nam ho vratili opraveny..Takze jsem mela radost a pouzivala jsem ho znovu…Po nejake dobe jsme zase chteli nakrouhat brambory..No a stalo se to same..Nakrouhal cca 5brambor a zasekl se a nestrouhal.Nepomohlo ani vycisteni….Takze dalsi reklamace..Dalsi oprava..Dalsi pouzivani.Asi za 3mesice dalsi reklamace struhadla a dalsi oprava..Ne vraceni penez,ac to byl treti,shodny problem se struhadlem.Pak stejny problem nastal jeste jednou a po roce vozeni robota domu z vyrizene reklamace a zpet z domova na reklamaci, jsem obdrzela penize zpatky..Musim rict,ze jsem premlouvala manzela,ze se ho nechci vzdat,ze jinak je perfektni,ze nekde koupime dalsiho robotika,ktery jen strouha a tohoto si nechame.Manzel mel zdravejsi rozum a na reklamacich vzdy trval..Taky nutne dodat,ze jsem strouhala vzdy opatrne,netlacila jsem na pechovadlo..A dodrzela jsem opravdu Navod k obsluze..Treba by stalo zato,aby techn.konstrukteri z Ety dokoumali lepsi chod struhadla!Pak bych urcite sla do znovuzakoupeni .Kdyby cena byla polovicni,mavla bych rukou nad struhadlem a robota bych nedala..Ale robot by mel byt preci robotem,nee?Zdravim a je mi smutno,byl to jinak fakt krasavec…Sarka

  3.3.2015 at 19:21
 12. Renáta

  Dobrý den, robot Eta gratus mám rok.Zaujal mě výkonem motoru a celokovovým tělem.Jelikož jsem měla velmi oblíbený starý robot Eta rozhodla jsem se pro stejnou značku.Nadšená jsem z hnětení a šlehání. Masomlýnek taky nemá chybu. Mlýnek na mák taky super.Ale co je otřesné je struhadlo.Už podruhé jsme museli reklamovat. A to ho používám málo. Těšila jsem se jak mi uleví při krouhání mrkve, strouhání brambor či strouhanky. Doufám, že se výrobce hluboce zamyslí a nahradí tuto část, která tomuto robotu dělá tak špatnou pověst.

  5.3.2015 at 10:10
 13. Roman

  Dobrý den, tak zde čtu různé recenze na robot Eta Gratus, který bych si chtěl koupit, protože jsem byl přesvědčený, že se jedná o velmi kvalitní věc, ale bohužel budu muset hledat dále. Můžete mi někdo doporučit robota, který slouží ke spokojenosti zákazníka?????

  17.3.2015 at 4:36
  • Radomír Panna

   Dobrý den, Romane. Etu bych úplně nezatracoval. Co vím, tak během toho roku provedli řadu úprav. Uvidíme zda k lepšímu. V nejbližších dnech by mi měl přijít na test Eta Gratus Maxipasta. Určitě se zaměřím na výtky, které v diskuzi zazněly. Jinak co se týče jiné značky, pak lze v této cenové hladině doporučit vynikající Bosch Maxximum, nebo Kenwood Chef či Major. Samozřejmě prom hraje KitchenAind

   17.3.2015 at 7:32
 14. Anna Kubová

  Dobrý deň. Kúpila som si robot Gratus, vcelku som spokojná, je krásny, šľahá a melie výborne. Mám ale otázku na strúhanie:
  Keď chcem strúhať zemiaky, strúhací bubienok sa zasekne a nestrúha. Robot ide naprázdno. Čo s tým? Reklamovať????

  9.4.2015 at 12:57
  • Radomír Panna

   Dobrý den, v současné chvíli máme dlouhodobém testu Eta Gratus Maxipasta. Vyzkoušíme, zda je problém i u nás.

   9.4.2015 at 13:17
 15. Petra

  Dobry den, jiz 3 rokem pouzivam, robot eta gratus. Jsem s nim nadmiru spokojena, jelikoz casto pecu, ocenuji silny vykon motoru. Robot bezproblemu utahne kynute i odpalovane testo. Jednu vadu na krase ale ma, je to struhadlo, ktere mi fungovalo pouze rok. Nyni ho nepouzivam, protoze se blokne a nepostrouha orechy ani nic jineho. Trochu skoda pro tak nadherny stroj.

  1.5.2015 at 15:11
 16. Jarka

  Nelíbí se mi, že za tak velké peníze a výbornou reklamu si člověk musí dodělávat na tomto robotu něco sám doma. Proč nemůže výrobce dodávat hnětací a šlehací metly rovnou seřízené, aby nebyly tak vysoko nad dnem mísy? A navíc ta kovová mísa je hrbá a těsto se i při dobrém zpracování stále lepí na stěny. Měla jsem před tím robot Bosch a to mi nikdy nedělalo.

  8.6.2015 at 7:56
 17. Karla

  Já je seřízené měla. U předcházejícího Bosche zase opak. S lepivostí jsem také problém nikdy neměla.

  8.6.2015 at 10:54
 18. Martina

  V žádném případě koupi tohoto robota nedoporučuji. Struhadlo je hotová tragédie – nastrouhá maximálně okurku (i s měkčím jablkem má problém a o bramborách vůbec nemluvě) a mixér pravděpodobně vymyslel někdo, kdo v životě nikdy neumýval nádobí. Navíc po přesně čtvrtém použití mixéru se nám zlomila jedna ze tří závitových paciček.
  Myslím, že Eta již není co bývala. Kupujeme výrobky od Ety patrně z nějaké setrvačnosti a chuti podporovat českou výrobu. A bohužel poslední dobou si až příliš často říkáme, že jsme zrovna měli smůlu na nějaký zmetek. Ale „šlehací mísa“ za necelých 13.000.- již byla poslední kapkou.

  19.8.2015 at 22:39
 19. Radomír Panna

  Vždycky když přijde komentář typu „V žádném případě nedoporučuji“, se ptám co s tím ty lidi dělají. Při dlouhodobých testech roboty nijak nešetřím, vždy jdu za hranici informací z manuálu – vždy použiji např. více těsta, překračuji dovolené hmotnosti, délky zpracování, a nikdy se mi nestalo, že by se mi něco ulomilo, prasklo, nebo se jinak projevovalo. Přitom dostávám tytéž kusy jako má kdokoli jiný.
  Eta má roboty jako kterýkoli jiný výrobce, v něčem jsou lepší, v něčem horší. Ale rozhodně nemůžu napsat, že by to byly mizerné roboty a vyhozené peníze. Znám daleko horší případy.

  20.8.2015 at 6:18
 20. mirek.miroslav

  Všem, kteří uvažují o koupi. NEKUPOVAT !!! Za ty peníze šmejd nad šmejdy. vlastním cca rok.
  1. hnětání šlehání – při menších množstvích – honění po stěnách a nic !!!
  2. mlýnek na maso – ručním rychleji, bez vztekání !!!
  3. mlýnek na mák – můžete dělat co chcete nemele !!!
  4. struhadla – tak tupá, že nestrouháte !!!
  5. narážení do střev – nenarazíte ani Ň !!!
  Takže kdo „trošku“ vaří a myslí si, že si udělá radost – tak v životě ne !!! Robot dobrý na výstavu!!!

  27.8.2015 at 9:35
  • Radomír Panna

   Dobrý den,
   1 – pravděpodobně máte špatně seřízeno. Na metlách je stavěcí šroub, díky kterému metlu posunete blíže dnu
   2 – Ruční mlýnek? Ani náhodou, s robotem jsme dělali 30 kg masa na klobásky a bez sebemenšího zaváhání. Navíc kompatibilita mlecích desek s ručním je prima, nemusím neustále řešit díry.
   3 – souhlasím, stará verze je o ničem, nová verze už je daleko lepší.
   4 – nevím, ale pokud se vždy o ně pořežu, pak tupá být nemůžou. A levý rozhodně nejsem
   5 – Roboty nejsou primárně na narážení do střev určena, poskytnou sice narážecí trubičky, ale je to neuvěřitelný opruz. Jen jednou jsem to dělal a už nikdy více. Doporučuji si pořídit ruční narážečku (stačí ta nejlevnější) a uděláte s ní daleko více práce za menší časový úsek. Osobně bych použití robota viděl tak na naražení 3-4 klobás k večeři, ale pro dělání většího množsví ani omylem

   27.8.2015 at 9:56
 21. Tereza Boková

  Dobrý den,
  pouýila jsem poprvé mísící metlu a na bílý kryt mi padaly kovové piliny. Po vyndání byla kovová tyčka obroušená. Mám vadný výrobek?

  27.8.2015 at 18:53
  • Radomír Panna

   Dobrý den, v tomhle bohužel neumím poradit, zkuste prosím zavolat do autorizovaného servisu. Seznam najdete zde

   27.8.2015 at 19:34
 22. Karolína

  Dobrý den, je nějaký rozdíl mezi výrobky Eta Gratus Max a Eta Gratus Maxipasta (kromě toho, že Maxipasta má součástí příslušenství v základu i nástavce na tvorbu těstovin)? Zajímá mě, jestli má Maxipasta např. i kvalitnější mlýnek na mák, popř. zde velmi diskutovaná struhadla… Děkuji

  11.9.2015 at 15:39
  • Radomír Panna

   Dobrý den, rozdíl není žádný. Maxipasta má pouze navíc ty nástavce na těstoviny a barevný pásek kolem těla.

   11.9.2015 at 19:47
 23. Pava simanova

  Dobrý den dostala jsem robot Eta gratus a chtěla jsem namlýt mák ale pres veskerou snahu se mi to nepovedlo mývala jsem už i před tím etu a byla jsem sním velice spokojena byl to supr pomocník ale toto mi velice zklamalo může mi nekdo poradit jak ho zprovoznit ?

  25.10.2015 at 13:56
  • Radomír Panna

   Dobrý den, zkuste přenastavit hrubost mletí. Bohužel z popisu není zřejmé o jaký mlýnek a mák se jedná. Ty první byly horší konstrukce, ty nové jsou už v pořádku. Když jsem testoval první verzi, mlel pomalu. Musel jsem ho rozebrat, složit a tolik nedotahovat.

   25.10.2015 at 14:24
 24. Pava simanova

  dobrý den nevím jaká je to verze ale vlastní ho rok až ted jsem hopoužila bud s něj teče olej nebo propadavaj zrníčka máku kdyz ho povolim . Nevim jestli to teda nemam reklamovat?

  25.10.2015 at 14:43
  • Radomír Panna

   Olej? to je divné. Mlýnek na mák je pouze mechanická součástka. Maximálně jsou namazány tukem kovové části. Zkuste jej rozebrat, vymýt a následně složit. Podle toho roku soudím, že se jedná o ten první kus. Nicméně i s ním se dá mák mlít, jen to chce víc trpělivosti a pohrát si se seřízením. Add reklamace – nejsem servis, takže netuším, ale když do nějakého zavoláte, určitě poradí, co se s tím dá dělat.

   25.10.2015 at 20:49
 25. Marie Hořejší

  Dobrý den, mám shodný problém se struhadly u Ety Gtatus ,zelenina, brambora a pod. se dostanou mezi struhadlo a plastovou část a struhadlo se zastaví. Ohledně reklamace mi bylo sděleno, že musím přinést celý robot a struhadla. S ostatním příslušenstvím jsem spokojena.Zajímala by mě ta reklamace, zda je to opravdu tak. Děkuji za odpověď. Marie

  30.10.2015 at 12:48
 26. petra surovcova

  Dobrý den, zvažuji po 23 letech koupi nového robota. Měla jsem etu a byla s ní spokojená, to byl také jeden z důvodu proč se mým favoritem stala eta gratus! Ale po přečtení recenzí už pochybuji! Z toho strouhani mám obavy již nyní! Co by jste mě poradil vy? Cena do +- 15000. Nerada bych koupila si robot, který ani nenastrouha zeleninu! Děkuji moc za odpověď.
  Petra Surovcova

  14.11.2015 at 10:11
  • Radomír Panna

   Dobrý den, paní Surovcová.
   Gratusu se určitě nebojte. Nejsem prodejce Ety, jen člověk, který si jej měl možnost několikrát osahat, otestovat. Struhadla jsou opravdu velmi ostrá, pokud si nedáte pozor, klidně se pořežete. S klidným srdcem můžu říct, že pořezaný jsem byl vždy od Ety, než od jiného výrobce. Co se týče velikosti „odpadu“, to je jak jsem psal v poslední recenzi spíše technologický problém, který mají všichni výrobci s bubínkovými struhadly. Jejich připojení totiž nutně vytváří páku. Pokud by výrobce, kterýkoli výrobce, udělal zařízení tesnější, aby vznikalo méně odpadu, pak se zaručeně v recenzích objeví informace – je to šmejd, postrouhal(a) jsem do jídla i ten plastový (kovový) obal, který drží bubínek. Každý totiž na strouhač tlačí jinou silou a tím pádem by mohlo dojít k dotyku rotujícího bubínku a obalu. Můžu Vás ubezpečit, že máte doma Kenwood Chef a dělá to samé. Při strouhání (z vlastních zkušeností) stejně zeleninu každý uždibuje, tak přoč neuždibovat ten tzv. odpad. 🙂

   Pokud přece jen jste na Etu díky komentářům zanevřela, velmi dobré jsou v podobné cenové hladině Kenwoodu (řada Chef, nebo Major), ta mají oproti Etě výhodu ve větším množství příslušenství na dokoupení, nemají však mlýnek na mák.

   Kdyby jste potřebovala informace o nějaké konkrétní značce, nebo typu, určitě napište, můžeme to probrat.

   14.11.2015 at 20:15
 27. petra surovcova

  Dobrý večer, můžete mě prosím říci Váš názor na KENWOOD KHH 326 WH Multi One nebo ETA Gratus Max 0028 90040 ? Jsme rodina se 2 dětmi, žijící na vesnici. Takže máme dostatek čerstvé zeleniny a ovoce. Ráda vařím a peču, prostě normální česká rodina. Prim pro Kenwood má u mě příslušenství mimo jiné odšťavňovač a citrusovač a také myslím i cena je moc fajn. Eta skvěle vypadá, ale to strouhání?! Co vy na to jako odborník? Nebo mě doporučíte úplně něco jiného? Zahlédla jsem ve vaší videoreportáži na vaší kuchyňské lince robot nebyl to také Kenwood? Děkuji moc za odpověď. Petra Surovcová

  14.11.2015 at 23:23
  • Radomír Panna

   Dobrý den, Kenwood Multi One je, dá se říct, nástupce Prospera. Není nijak velký, jeho přednosti ocení spíše malé rodiny, které krouhají, strouhají, odšťavňují, atd. Co se týče hnětení, tady bude trošku ztrácet, malá těsta uhnětete. Nepočítejte však s větším bochníkem, leda na vícekrát. Pokud máte malé děti, pak mixér nevyužijete ani na kaše, rozmixované polívky. Výrobce v manuálu přímo píše, že do mixéru jen pokojová teplota. Koktejly s ledem taky moc nesnese – drcení ledu je podle manuálu také problematické. Čili pokud uvažujete hlavně o strouhání, krouhání, odšťavňování, sem tam pomletí masa, pak můžu doporučit.
   Druhá verze Ety Gratus už vychytala spoustu much, hlavně si poradila s mlýnkem na mák, který už je daleko lepší než předešlý. díky převodům, tělu, velké míse zvládne opravdu hodně. Mám vyzkoušeno, že víc, než je psáno v manuálu. Samozřejmě si docela slušně poradí i s tím krouháním, stroháním, atd.
   Doma máme Kenwood Chef a jsme s ním spokojeni. Slouží už několik let bez sebemenších problémů. Jediné, co nám chybí je mísa s ušima. Brali jsme nižší verzi, které uši chybí, ale co se dá dělat. Kenwood má tu výhodu, že má nepřeberné množství příslušenství a můžete dle potřeby dokupovat. My koupili základ a k tomu dokoupili bubínková struhadla a odšťavňovač na bobuloviny. Ten je vynikající. Pokud děláte jako my šťávy, pak můžu vřele doporučit. Stejně jako Eta má velkou mísu, kovové převody a tělo, takže zvládně toho velmi hodně. Jednou jsme jej zkoušeli společně s KitchenAid na mletí masa. Měli umlít každý 20kg masa. Kenwood z přehledem vyhrál.
   Na vesnici bych volil mezi Etou Gratus a Kenwoodem (buď Major nebo Chef, záleží na velikosti, Major má jen větší mísu, jinak jsou stejné).

   15.11.2015 at 1:29
 28. petra surovcova

  Dobrý večer, děkuji za info. Děti už máme velké, ale spíše mlsne. Buchticka musí být každý víkend. Kynyta těsta dělám v pekárně eta delica a velká spokojenost už několik let! 🙂 mám představu robota, který šlehá, hnědé, mele maso a krouha zeleninu. Kenwood nebo eta? V neděli se rozhodně, už to musím nějak rozlousknout! 🙂

  18.11.2015 at 21:39
  • Radomír Panna

   Z pohledu designu a možného mletí máku bych zvolil Etu Gratus, z pohledu dokoupitelného příslušenství bych zvolil Kenwood Chef nebo Major (podle požadované velikosti mísy, pro 4 člennou rodinu stačí Chef, máme jej doma a bez problémů)

   20.11.2015 at 8:19
 29. norber

  Dobrý deň. zakúpil som robota Eta Gratus Maxipasta. Chcel by som sa spýtať či po nasadení nástavca na mak na robota ma byť taká veľká vôľa, lebo mne sa tam kýva. Strúhadlo ma menšiu. Nemalo by to byť uchytene na pevno?

  21.11.2015 at 21:52
  • Radomír Panna

   Dobrý den, co přesně se kýve? Když jsem robot testoval, trošku se pohyboval, cca půl centimetru, kolem místa uchycení. Nebylo to nic, co by bylo na závadu.

   22.11.2015 at 10:47
 30. Honza

  Dobrý den. Rád bych přítelkyni pořídil robota hlavně kvůli těstům, ale dalšími funkcemi by rozhodně nepohrdla. Ta bubnová pomaloběžná struhadla jsou asi obecně problém. Proto mě zaujaly tzv. přídavné food procesory, které už nyní nabízí i ETA v novém modelu Fresh. Jen si myslím, že lepší je řešení, kdy se vše strouhá rovnou do mísy (KW AT640) než mimo jako to má ETA, ale i ten KW AT340. Co mi na Etě připadá sympatické je možnost tvořítek na těsto přímo na masořezku a ne dokupovat další nástavec a ještě dražší tvořítka. Celkově mě ta ETA vychází levněji, hlavně co se týče náhradních dílů a příslušenství.

  22.11.2015 at 18:35
  • Radomír Panna

   Dobrý den, na bubínková struhadla nedejte. Jak už jsem psal v jiném komentu, při testech se pořežu jen o struhadla Ety, protože jsou tak ostrá. Add zbytky – to je opravdu zástupný problém. Ale jinak souhlasím, že přídavný food processor je v tomhle ohledu daleko lepší. Umí více druhů strouhání a krouhání. Add strouhání do nebo mimo mísu – myslím si, že v domácích podmínkách toho uživatel nenastrouhá tolik, aby musel použít velkou mísu, která se pak hůře ve dřezu oplachuje, než malá mísa. Pokud přece jen strouháte a krouháte hodně, nerez mísa z robota se dá pod něj vložit.

   22.11.2015 at 20:49
 31. norber

  Dobrý deň, no keď uchytím mlynček na mak ku robotovi zaistím pootočením a je upevnený, ale ma veľkú vôľu smerom hore ale aj do strán asi viac ako cm. Inač keď zapnem motor tak ide. Skúšal som to len na prázdno, lebo je to darček. Chcel som len vedieť či to je normálne, alebo je vadný kus. V recenziách som sa stým nestretol.

  22.11.2015 at 19:29
 32. norber

  Dobrý deň, ďakujem za informácie a skúsim niektorí zo zoznamu servis.

  23.11.2015 at 20:31
 33. Leon Maršík

  Dobrý den,
  jaké máte zkušenosti s Eta Gratus Fresh a s jeho:
  1.“food processor s diskovými struhadly pro zpracování zeleniny, oříšku, sýrů, strouhanky“,
  2.oproti původním struhadlům, které vykazovaly jisté nedostatky- viz komentáře výše.
  Děkuji
  L.Maršík

  23.11.2015 at 22:48
 34. Petr

  Hm, jsem poněkud v rozpacích, jestli je to skutečně robot ETA, nebo Profi – Küchenmaschine Studio.
  Co myslíte, kdo byl první, to já bych rád věděl. Někdo tady si dělá ze zákazníků legraci.

  2.12.2015 at 17:38
 35. Blanka

  Zdravím, Gratuse jsem dostala k loňským vánocům a Ježíšek se teda pěkně „seknul“. Tak max. na ozdobu, ale za ty peníze dost drahá dekorace. Když už tupé struhadlo něco užvejkne, tak to mám rozprášené po celé kuchyni – dvě ruce jsou prostě málo. Brambory na bramboráky jsem po dvou kusech vzdala z obav, že zavařím motor a ulomím nástavec. Metla na dno mísy nedosáhne. Mlýnek na maso OK snad jediný. Když teď vidím předvánoční reklamy, tak mě chytá vztek a silně uvažuji, že to strčím do krabice a dovezu zpět!

  7.12.2015 at 11:12
  • Radomír Panna

   Dobrý den, o struhadlech se tady již psalo, možná bych doporučil reklamaci. U metly je aretační šroub, který je potřeba nastavit – viz manuál

   7.12.2015 at 12:24
 36. Jana Jurášková

  Dobrý den, robot Gratus Max jsem dostala k narozeninám od celé rodiny, která se na něj složila. Bohužel i já po roce a půl nyní robot vracím. První problémy nastaly hned při prvním použití, kdy z ničeho nic začaly při vyšším stupni kolísat otáčky motoru. Robot jsem tedy reklamovala. Tento problém se však opakoval dvakrát. Trpělivost mi došla minulý týden, kdy se z koktejlovače začalo kouřit. Jsem velice zklamaná, protože celý život doma používáme ETU, ale je na čase se poohlédnout po jiné značce.

  16.12.2015 at 9:22
 37. Honza

  Dobrý den. Tak jsem nakonec přítelkyni pořídil Gratus Fresh. Vzhledem k předvánočnímu pečení jej nakonec Ježíšek obdaroval dříve, aby bylo možné jej řádně otestovat. A zde jsou naše poznatky:
  1. Hnětení na výbornou. Všechna těsta a to jak těžké linecké, tak i na vánočku s přehledem zvládlo do 4 minut. Kde jsou ty doby, kdy jsem to v rukách hnětl i více než 10 minut, než to bylo pěkně prohněteno. Zvláště u té vánočky to byl docela oříšek, protože jsme měli fakt tuhé a houževnaté těsto z kila hladké mouky.
  2. Šlehací metla i metla na krémy také dobré a hlavně rychlé. Nic se nemusí ručně honit po stěnách. U té metly na krém je dobré potřít stěnu nádoby nebo metlu máslem, jinak to ze začátku bude doslova kvílet.
  3. Disková struhadla. Tak tady záleží co chcete krouhat. Nejhůře dopadlo zelí, které nenakrájíte na „nudličky“. Kvůli malému vstupnímu otvoru musíte vše rozkrájet na malé kousky a tím se vám zelí téměř rozpadne ještě dříve, než ho tam vložíte. Takže nejlepší bylo zelí krouhat na hrubém struhadle. Na plátkovém struhadle z toho nudličky nenaděláte a propadnou vám i velké kusy zelí. Naproti tomu mrkev nebo strouhanka na jemném struhadle jde velmi rychle a snadno. Doslova za pár vteřin a to i při rychlosti 3. Ne jak na bubínkovém struhadle na zde přiloženém videu, kde ta mrkev se snad ani nechce nakrouhat. Na nic dalšího jsme plátková struhadla nezkoušeli, ale předpokládám, že na tuhou zeleninu to bude OK. Výtku bych měl k větší distanci mezi struhadlem a vstupním otvorem. Mohou tam zůstávat větší zbytky. Řešením je si vyrobit např. z PVC trubky distance, které nasadíte na trn pod struhadlo. Tím si můžete snadno nastavit mezeru. Takováto distance vůbec neomezuje funkci struhadla a daly by se pak na nich strouhat i drobné věci jako jsou oříšky.
  4. Citrusovač je spíše pro zpracování většího množství citrusových plodů. Kvůli např. jednomu citronu nemá smysl špinit tolik nádobí.
  5. Tvořítko na cukroví klasika. Je ale lepší to i tak dělat ve dvou, protože i na nejmenší rychlost to těsto protlačuje docela rychle. Takže jeden láduje a druhý odebírá na plech.
  Zbylé příslušenství jsme netestovali, ale od toho se víceméně dá očekávat, že bude dělat co má.

  23.12.2015 at 18:30
 38. Silvia

  Dobrý deň, mám,prosím na Vás jednu otázku, ktorá sa týka mlynčeka na mak. Vo svojej odpovedi zo 15.11.2015 spomínate druhú – lepšiu verziu. Keďže stojíme pred rozhodnutím kúpiť mlynček na mak, prosím o radu, ktorý kupiť, resp. aký typ mlynčeka hladať aby bol plne funkčný, rozumej lepšiu verziu mlynčeka pre typ robota – ETA GRATUS 0028.90020.
  Za skorú odpoveď vopred ďakuje
  Silvia

  4.1.2016 at 18:20
  • Radomír Panna

   Dobrý den, Silvie
   Starý typ by se již neměl prodávat. Je to již víc jak rok, co jsem testoval původní verzi a výrobce hned potom mlýnek zdokonaloval. Pokud mlýnek koupíte na Kasa.cz nebo na Slovensku Hej.sk (stačí přejít přes odkaz), pak neuděláte chybu – obě dvě prodejny vlastní stejná firma jako značku Eta. Případně můžete koupit přes podnikové prodejny Ety.

   4.1.2016 at 23:17
 39. Tomáš Č.

  Dobrý den,
  Co se týče tohoto robota… Koupil jsem jej manželce na vánoce, a hned jsme ho zkoušely… Vše v naprosté spokojenosti, až do včera… Chtěli jsme pomlít již vařené zbytky masa pro pejska a ajhle, asi po dvou minutách v robotovi něco prasklo a přestal mlít… Původně jsem si myslil, že prasklo něco v masořezce, ale po rozdělání a vyčistění jsme zjistily, že je v pořádku. Poté jsem vyskoušel zapnout samotný robot a lupe v něm jak v křoviňáku! Takže nejspíš něco s převodovkou…
  Takže dnes robot vezu na reklamační kontrolu a opravu.
  Uvidíme,jak se reklamační servis vyjádří a potom Vám napíšu, jak vše dopadlo…
  Hezký den

  7.1.2016 at 8:55
 40. Nelly

  Dobrý den koupila jsem si robot Gratus Maxipasta Eta0028\80.Po dvou dnech se mi pokazil ale vyměnili mi ho a jsem spokojená. Dělala jsem domácí kolinka těsto super.Po usušení jsem chtěla kolinka dat do dozy ale všechny mi popraskaly .zkoušela jsem všechny mouky .Proč těstoviny po usušení popraskaly?
  Děkuji za odpověď
  S pozdravem Nelly

  14.1.2016 at 9:40
  • Radomír Panna

   Dobrý den, zkusila jste semolinovou mouku? nelepí se tolik a nevznikají pak tak trhlinky.

   14.1.2016 at 11:00
 41. Marek

  Nevíte někdo jak se vyměňuje unášeč na mlýnek maso, mák,struhadlo součástku jsem koupil za 100Kč ale robota se mi nepovedlo rozebrat děkuji

  2.2.2016 at 20:50
 42. Radek

  Dobry den vsem,
  tak jsme si taky poridili Gratus Max, ale po zkusenostech s bubinkovymi struhadly od Krupse jsme sli do typu 60 s diskovymi struhadly. Uprimne moc nechapu proc vyrobci takovou blbost vyrabeji (bubinkove strhadlo). Akorat to nasere lidi. Ale zpatky k ETE.
  Na zacatku si musime uvedomit, ze se nejedna o vylozene profesionalni pristroj. Na to lidi strasne hresi. Ocekavaji za cenu skodovky plne vybaveny mercedes.
  1.SLEHANI a HNETENI bez problemu. Je treba seridit metly a pak to udela testo i s min. surovin.
  2.STROUHANI je taky do pohody. Mrkev, brambory, orisky. Jasne, kdyby byly struhadla o 5mm vyse tak by se taky nic nestalo. Budu asi dodelavat redukci, ktera toto odstrani.
  3.MLYNEK NA MASO zvladne pomlit co potrebujete. Ano tak samo jako u rucniho mlynku, kdyz narazite na slachy tak se nahromadi v mlynku a skoncite. Musite rozebrat vycistit a pokracovat.
  4.MLYNEK NA MAK jsem zatim nezkousel.
  5.KVALITA. Pouzivali jsme ho zatim jen parkrat, nemuzeme hodnotit kvalitu. Ale co, zaruku to ma, na motor dokonce 10let. Jestli se maji nejake chyby projevit tak se projevi.
  Zaverem bych rekl, ze za 1/2 ceny jsem si kupoval design a za zbytek funkcnost. Toto me ocekavani to splnilo.
  RADEK

  7.2.2016 at 14:41
 43. Blanka

  Tak jsem reklamovala dle Vaší rady struhadla a výsledek hodně špatný, cituji, STRUHADLA VRACÍME ZPĚT, ODPOVÍDAJÍ TECHNICKÉ SPECIFIKACI DANÉ VÝROBCEM. REKLAMACE NEUZNÁNA. Takhle to nenechám, aby se servis vysmíval zákazníkům, výrobky ETA nikdy více

  23.2.2016 at 21:42
 44. Pavlína

  Dobrý den,nikdy jsem nedala na recenze,a proto jsem si po dlouhém rozmýšlení koupila Eta Gratus Maxipasta,šla jsem do českého výrobce(české značky).Krásný vysněný robot šlehá,hněte,o tom žádná,ale nastrouhat něco,nemožné.Volala jsem si do servisu a po telefonu jsme objevili závadu,převodovka je nefunkční.Odstoupila jsem od smlouvy,peníze mi vrátí,ale do Ety už nepůjdu.Plastová převodovka, na kterou se nasadí nádoba na strouhání nebude bez problémů pracovat nikdy,tak jak si představujeme u robotu za nemalý peníz.Přála jsem si robota ,ale ne půl robota.

  5.3.2016 at 12:22
 45. Sarka

  Dobry den…Jsem nucena napsat Vam dekovny komentar..Prvni muj komentar je zde uveden dne 3.3.2015.Psala jsem,jak mi vyhovuje a nevyhovuje Eta Gratus..Byl naprost skvely,ale!Mela jsem problemy se struhadly,ktere nastrouhaly vzdy jen 1 bramboru a sekly se..Po nekolika stejnych reklamacich mi vratili penize..Porad jsem pak shanela jineho robota…Pak jsem si precetla v recenzich,ze Eta Gratus prosla nekolika upravami,ma novou verzi robota.Moc jsem tomu neverila,ale jeli jsme se na nej s manzelem do obchodu podivat..No a domu jsem se vratila uz s robotem..Mela jsem strach,ale riskla jsem to..A jsem moooc spokojena.Novou verzi robota jsem zakoupila v listopadu 2015 a zatim absolutne bez problemu…V cem je podle meho nazoru vylepseni??Struhadla strouhaji jako fik….vsechno nakrouhaji-syr,brambory,mrkve,okurky i jinou zeleninu..a fakt kvanta mnozstvi…zbytku je mene nez drive a k zasekavani robota uz vubec nedochazi-jako driv.Zrejme vylepseni nejake pojistky..???A myslim,ze jsou ostre az dooost!Take me prijemne prekvapil jakysi rukavek z umele hmoty svedeny od kruhadla bliz k mise.Takze nakrouhana zelenina nelita uz vubec mimo misu-jako driv.I metly dostaly lepsi,konicky tvar.Tim,ze jsou protahlejsi,vice kopiruji dno misy a nelepi se do mezery tolik testa-jako driv.Nutno podotknout,ze manzel objevil aretacni sroub na metle,ktery trochu povolil a uspech pri hneteni byl jeste lepsi…jeste vice se priblizila metla ke dnu misy..Asi jenom blazen po vsech tech peripetiich s vracenim robota Ety Gratus by sel do znovuzakoupeni…Ale ja to udelala,jsem moc rada a techniky z Ety timto zdravim a dekuji jim,ze ho zdokonalili..Sousedce jsem ho pochvalila,taky si ho koupila a je s nim taky spokojena…Mejte se krasne a nashledanou..Sarka

  29.4.2016 at 10:32
 46. Vicktor

  Robot pěkný. Máme nový model Gratus Max, ale z toho strouhání jsem také zklamaný. Konstrukčně nedořešené. Neustále zbývají velké kusy brambor a mrkve, které nejde dostrouhat. Už bych ho nikdy nekoupil, protože zase raději nastruhám ručně a vím, že nemám žádný odpad. Nejsem tak nešetrný, abych vyhazoval 1/5 surovin. A to už nemluvím o krouhání zelí.

  6.5.2016 at 16:45
 47. Markéta Šindelářová

  Dobrý den,

  bojím se , že sjem pochopila správně , ale raději se zeptám Eta Gratus neodšťavňuje? 🙁

  13.6.2016 at 19:13
  • Radomír Panna

   Bohužel v základu nemá odšťavňovač.

   14.6.2016 at 7:44
 48. ivana

  Dobrý den,
  mám nový robot Eta Gratus max. Potřebovala bych poradit, jak při mixování vypnout šlehací zařízení. V návodu píší, že se nesmí používat obě služby současně a když zapnu mixer, točí se i míchací nástavce.
  Děkuji

  19.7.2016 at 8:32
 49. Petr

  Dobrý den,

  taktéž chci zakoupit robota ETA GRATUS MAX,ale po přečtení všech recenzí mám docela strach. Můžete mi prosím říci,zda nová řada,tedy s vylepšenímy je jiuž bez vetších problémů,které se zde popisují? Nebo mi doporučíte jinou značku robota než he ETA?
  Moc Děkuji

  Petr K

  9.10.2016 at 18:49
 50. Roman

  Dobry den,
  Podobne ako Petra, aj ja sa dost desim kupy tohto robota po precitani komentarov. Cital som aj Vasu recenziu robotu Gratus Maxipasta, kde sa zdalo byt vsetko v poriadku. Nechystate nahodou test aj noveho Gratus Max No.III, ci prisli aj s novymi vylepseniami, alebo je to to iste len v inom baleni a s inym prislusenstvom? Ja sa rozhadujem prave medzi Etou a robotom Philco PHSM 9000 – nemate o nom viac informacii? Na internete je to vsetko len same promo video a ziadny skutocny test. Nic ine co by splnalo mixer/ diskovy krajac/ miesac/ mlyncek som v kategorii do 500 EUR nenasiel. Dakujem.
  Roman M.

  3.11.2016 at 11:01
 51. Teryz

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala:
  1) jaký je rozdíl mezi Eta Gratus Max a Eta Gratus Max New? Co je jiného a lepšího?
  2) je lepší struhadlo s válcovým kotoučem, nebo to podobné klasickým struhadlům s horizontálním krájením?
  3) dá se dokoupit odšťavnovač?

  Děkuji

  9.11.2016 at 20:26
  • Radomír Panna

   Dobrý den,
   1) Eta drobně vylepšuje jednotlivé komponenty. Příkladem může být mlýnek na mák, kdy se zlepšila konstrukce, nebo bubínkové struhadla, kdy si lidé stěžovali na údajné lítání zeleniny mimo mísu, byla přidána jakási výlevka
   2) Určitě horizontální krájení, nevýhodou je, že zabere více místa
   3) Klasický odšťavňovač neexistuje. Je možné dokoupit pouze lis na bobuloviny nebo citrusovač.

   3.12.2016 at 21:12
 52. Jama

  Dobrý den,
  s Gratusem jsme velmi spokojení, až na strouhání zeleniny, které jsme ještě radši nezkoušeli. Ale mám dotaz, jestli výrobce neuvažuje o novém příslušenství na lisování lněných semínek, abychom nemuseli kupovat kvůli tomu jiný přístroj.
  Děkuji za odpověď.

  30.11.2016 at 19:18
  • Radomír Panna

   Bohužel tohle příslušenství jsem nezaznamenal.

   3.12.2016 at 21:12
 53. Jaroslav

  Dobrý den,
  Chtěl bych se zeptat jestli se nemá trošku máznout nejakou vazelinkou hnětací hák a další nástroje (C1,C2) než se nasadí do robota. Vydává takovy zvuky jako když se to tam trochu dře nebo skřípe, při práci.
  Máme Eta Gratus 0028.
  Díky.

  3.12.2016 at 15:11
  • Radomír Panna

   Ne. Nemělo by to smysl. Háky se zasazují do pouzdra, které se s hákem točí. Pouzdro je promazáno z výroby. Určitě mrkněte do návodu, kde je přesně popsáno, co kde jak seřizovat.

   3.12.2016 at 20:50
 54. Michal

  dobrý den,
  zajímalo by mne zdali se dají použít tvořítka na těstoviny do těla mlýnku na maso ? Předem děkuji

  4.12.2016 at 17:42
  • Radomír Panna

   Dobrý den, určitě, jedná se o standardní rozměry.

   4.12.2016 at 18:54
 55. Marcel

  Nedoporučuji nikomu, vysoká cena = špatná kvalita. Při druhém hnětění kolaps, robot necelý měsíc starý – vyhořela ovládací el. deska. Reklamace sice uznána, závada odsrtaněna. Po opravě robot vydává příšerné zvuky. Cca. po 3 měsících odešla nádoba mixéru, upřesněno – dno kterým prochází mix. nůž se vyvaklalo. Rekl. neuznána – údajně chyba obsluhy. Blbost !!! A jen tak pro zajímavost, bratr si ho koupil též a při 1. mletí masa robot exnul, dle všeho převody K.O., teď čeká na vyřízení reklamace.
  Shrnuto – podtrženo – ŠROT,ŠROT,ŠROT
  NEKUPUJTE TO

  6.12.2016 at 20:12
 56. Aleš Chlubna

  Po 2 letech s minimálním nasazením občasné mletí a občas těsto na dort, jestli jsme ho všeho všudy použily 20x tak možná i přeháním. A přesně měsíc po záruční lhůtě odejde při mletí piškotů!!!!!!! převodovka? Doopravdy lituji těch peněz. Manželka si ho vysnila a teď se bije do hlavy, že jsme nepřiplatili a nekoupily kvalitnější přístroj. Ale to máte těžko když si všude přečtete samé super recenze…. Jenom jsme teď zvědavý na kolik přijde pozáruční oprava.

  6.12.2016 at 21:02
 57. Peter

  Dobry den,

  V prvom rade dakujmem vsetkym za spatnu vazbu na tento vyrobok a samozrejme vela vdaka patri panovi Radomirovi.
  Uvazujeme s manzelkou nad kupou robota a samozrejme mame v hladaciku aj Gratus MAX. Papierovo, vykon/cena/dizajn je to favorit ale podla toho co tu pisu ludia tie vie byt pre niekoho aj pekny sunt. Preto poprosim tych, co maju nove verzie aby prispeli a podelili sa o skusenosti. Ako je to s mletim masa, struhanim – aj tvrdej zeleniny, ci zemiakov (pre nasich bratov brambor), alebo oblubenym mletim maku:)
  Pripadne ake alternativy zvazujete v tejto cennovej hladine 500 EUR/13tis CZK.
  Dakujem

  7.12.2016 at 12:58
 58. P. Holíková

  Dobrý den,
  chtěla bych prosím poradit, jak při mixování ve skleněné nádobě vypnout šlehací zařízení. V návodu píší, že se nesmí používat obě služby současně a když zapnu mixer, točí se i míchací nástavce. Tento dotaz už zde byl, ale bez odpovědi. V návodu jsem nenašla.
  Děkuji

  3.1.2017 at 13:57
  • Radomír Panna

   Dobrý den, to je nevypnutelné. Všechny hnací součásti jsou společně poháněny. V manuálu je to myšleno tak, že nesmíte najednou míchat a mixovat, tj. nesmí být dvě součásti v zápřahu.

   5.1.2017 at 18:49
 59. Dana

  Dobrý den.
  Před třemi roky jsme si ovlivněni reklamou koupili Eta Gratus MAX,myslím,že přístroj za 12000 Kč by měl umět víc,než dělat parádu na kuchyňské lince.Byla jsem prakticky spokojená jen s mlýnkem na maso,ale při mletí masa s kůží praskla hřídel a následovala oprava,proběhla sice v záruce jenže při používání mlýnku došlo ke stejné závadě do půl roku.Další oprava.Kupovala jsem si robot,abych ho používala,ten však na to není připravený.Hnětací metle se ošoupala povrchová úprava,takže veškeré těsto se barví hliníkovým nádechem,při strouhání čehokoli vzniká odpad,který se dá měřit na misky,šťáva ze strouhaného ovoce a zeleniny vtéká dovnitř,dodnes nevím kam,ale při dalším použití vystřikuje špína do připravovaného pokrmu.Nejvíce mě však rozzlobilo,když už 2x opravovaná šlehací metla manželem se rozbila nadobro a na internetových obchodech není k mání.Poraďte prosím, jak sehnat.

  31.1.2017 at 11:51
 60. Martina

  S tímto robotem jsem moc spokojená. Zpracuje i hodně tuhé těsto. Už jsem vyzkoušela i mlýnek na maso a strouhač, se vším si poradil. Líbí se mi, že těsto uhněte i ze stran a dna mísy. Tento robo mi nahradí několik kuchyňských spotřebičů, čímž ušetřím, v mé malé kuchyni, dost místa.

  31.1.2017 at 17:10
 61. Ilona

  Dobrý den. Jsem moc rozčarovaná a naštvaná z tohoto výrobku který mám 4 rokem , moc nevyužívaným. Struhadlo bylo do půl roku pryč, elektrický mlýnek je super. Dnes bych ho vzala a hodila do popelnice.Což asi udělám. Zlatá oranžová ETA která mi vydržela 20 let. Míchala jsem těsto na koláč, uvolnil se šroub a z upínací hlavy se vyvalil černý olej přímo do těsta a doma návštěvu. Opravdu v lepší chvíli se po…. nemohla

  5.2.2017 at 17:20
 62. Alena

  Téměř rok jsem zodpovědně vybírala mezi značkami, typy, velikostmi….až padlo rozhodnutí Eta Gratus Max. Mám jej sice teprve 3 měsíce, ale jsem nadmíru spokojená kromě……. Hnětení (tuhá těsta), šlehání, tření, mlýnek na maso, mlýnek na mák, mixer – opravdová spokojenost, kromě strouhání. Tak to je opravdu hrůza – chybí jemnější a hrubší struhadlo, s těmi třemi disky, které jsou součástí mnoho práce nenaděláte. Na jemný mrkvový salát struhadlo chybí a naopak hrubší na okurkový salát také. To které je součástí je dobré tak max. na zeleninu do polévky a navíc je úplněš tupé. Strouhanka – plná hrubých částí, takže se musí přesít. Zelenina – velké množství vyhážete, protože kolem disku zůstávají velké zbytky, které již nenastrouháte a hlavně se hromadí, takže musíte robot často vypínat a struhadlo čistit. Toto příslušenství mi opravdu kazí vekou radost z nového pomocníka, se kterým jsem jinak spokojená.

  27.2.2017 at 23:05
 63. WROMEO

  KEBY SOM HO MAL ZAKUPIT EŠTE RAZ TAK UŽ NIKDY.ZA TAKÚ CENU.CENA NEZODPOVEDÁ KVALITE JE NEDOMYSLENÝ PRE DOMÁCNOSŤ DOST PROBLEMOVY

  5.3.2017 at 9:51
 64. Marcela

  Dobrý den, k Vánocům jsem dostala gratus. Čtu zde o struhadle, ale u mě ok, ale umleti masa je boj! Stále se ucpava! Čistím cca po 200g! Jsem už bezradna. Přeci všichni nemelete jen játra, které jsou měkká

  14.4.2017 at 21:02
 65. Věra

  To bylo hledání zkoumání a rozhodování zda Bosch, nebo Kenwood a nakonec jsme zakoupili ETA Gratus MAX 0028 90061. Máme ho jen týden, vše jsme odzkoušeli, např. 2x mleté maso krkovičky (nejdříve na větší otvory a pak jemnější) – moc spokojeni, výsledná sekaná – ještě utřená v míse – lepší jsem nejedla, nikdy jsem to nemohla tak dokonale ručně vymíchat a už vůbec ne semlít.Tělo robota se ani nehnulo. Mixér – jen jednou použit – na koktejl, bývá vždy hlučnější, asi normál. Šlehací metlu jsme několikrát umísťovali šroubením, aby dobře šlehala u dna mísy, to si musí každý sám vyzkoušet. Bílky perfekt. Dělávala jsem ručním šlehačem, domnívala jsem se že dobře, tady ještě po půlhodině byly naprosto tuhé. A teď kritizovaný strouhač, domnívám se, že šlo dř. o bubínkové struhadlo. U tohoto typu je diskové. Jsou tři – jemnější strouhání, zcela jemné a plátkové. Mělo by být rozhodně ještě hrubé struhadlo. Zatím jsem strouhala jen různou zeleninu na plátky, tam – okurka výborně, zelí by také šlo, mrkev, a j. pevnější zelenina určitě, rajské jasně ne.S čím jsem byla nadšená bylo nastrouhání malých cuket na perník i se šlupkou – to bylo skvělé . To že zůstane nějaký zbytek nahoře na disku, nebo mezi – to neřeším, není podstatné. Měla jsem předtím starý robot Zelmer a disk.struhadla perfektní 5 ks a ještě šly disky obracet,(vždy jemnější a hrubší), ale vždy zůstaly po zelí a j. zeleninách nahoře zbytky. Dokrájím ručně, nebo vyhodím. Po té jsem použila na perník míchací metlu, také super vymícháno na řídké těsto. Ještě jsem nedělala těstoviny na mlýnku – k tomu mám jako bonus 5 ks různých přídavných kroužků na ital.těstoviny. Uvidím jak využiji. Takže prozatím jak s koupí tak obsluhou naprosto spokojena. Jo jen jednu závadu mám v balení chyběl průhledný ochranný kryt na odletující části potravin při strouhání – snad se vyřeší. A výtka výrobci je ještě jedna – tak krásný robot na pohled a on má černou šňůru a ještě k tomu není zasunovací. Moc doufám, že bude vše OK, chtěla bych si přikoupit ještě krájení na kostičky.

  2.5.2017 at 14:28
 66. Soňa

  Podobně jako většina spotřebitelů jsem se rozhodovala, jakou značku robota upřednostnit. Hledala a četla jsem různé recenze a komentáře. I přes mnohé negativní poznatky jsem se rozhodla koupit robot Eta Gratus Fresh. Nadchlo mě především příslušenství a tak jsem byla ochotna ne zrovna malé peníze do pomocníka investovat. Byla jsem opravdu nadšená. Hnětací hák opravdu dělal skvělá těsta a na jemné krémy vykouzlené flexi metlou jsem nedala dopustit. Také s citrusovačem a struhadlem nebyl žádný problém, i když bych uvítala více alespoň ještě jeden krouhací disk s jinou hrubostí. Bohužel lis na ovoce už nevyzkouším. Po půl roce používání odešla elektro součástka na regulaci otáček. ETA bohužel tuto součástku nedodává a tak je robot neopravitelný. A tak opět stojím před rozhodnutím, zda znovu důvěřovat firmě ETA a robota nechat vyměnit? Jsem opravdu zklamaná…

  25.7.2017 at 12:19
 67. Jaroslav Krejčí

  Dobrý den, mixer Eta Gratus Max jsme volili jako českou značku. Bohužel jsme zklamáni, poprvé dpšlo k rozloupnutí pastorku v převodovce – nevhodná kostrukce a nyní došlo opět k poruše v převodovce – uloupl se zub na pastorku nalisovaném v ozubeném kole. Bílá barva se v prostoru krytu nádoby loupe. Okolo převodovky , vývodu pro šlehací a hnětací nástroje proniká prach z mouky do prostoru převodovky a elektromotoru.Tak vychvalovaný výrobek neodpovídá kvalitou ceně, kterou jsme za výrobek zaplatili. V náhradních dílech je pouze celá převodovka za téměř 2000 Kč.

  26.7.2017 at 16:42
 68. Petr Vignát-Mimochodský

  Dobrý den,
  plně souhlasím s těmi,kteří radí NEKUPOVAT !!!!!!
  Zakoupili jsme ETA Gratus No.3 a větší čínský šmejd jsme neviděli,nevím kolik Vám pane Panno ETA platí za reklamu,ale asi dost když neustále takový výrobek obhajujete.
  Náš první problém byl s lisem na ovoce za 1999 kč,který jsme dokoupili jako příslušenství,po 5 minutách práce se utrhlo sítko od plastového kroužku,vystříkla šťávava na zeď v kuchyni a mohli jsme malovat. říkal jsem si,asi jsem to špatně složil a zakoupil jsem nové sítko za 400kč a zkusili jsme to znovu a opět výbuch a šťáva všude,takže šmejd.
  Druhý pokus byl o umletí hovězího masa,katastrofa . Mlecí desky tupé a nože taky.
  Dal jsem je nabrousit a druhý pokus o trochu lepší,ale ruční mlýnek je o 1000000% lepší, takže šmejd. Je to problém v konstrukci, u mlýnku by měla vrtulka pevně sedět na desce a ne aby tam byly vůle jako prase a maso místo toho aby se krájelo tak se tam žužlá mezi deskou a nožem.
  Třetí pokus, byl se strouháním,tak tupá struhadla jsme neměli ani na předchozím robotu po dvacti letech jeho používání.
  Velice nás mrzí, že jsme uvěřili reklamě a takto si naběhli.
  Máme robota dva měsíce a nejradši by jsme jej vrátili, je to nekvalitní výrobek za 13000kč .
  Závěrem chci všechny upozornit, aby si rozmysleli koupi tohoto nekvalitního výrobku .

  23.8.2017 at 17:18
  • Radomír Panna

   Dobrý den, děkuji za reakci. „Bohužel“ ETA neplatí nic. Situace se má tak, že čas od času dostanu na zápůjčku na 14 dní robot, který se snažím vyzkoušet ze všech možných i nemožných úhlů pohledu. Vůbec robot nešetřím, ba právě naopak. U Ety, nebo jakéhokoli jiného robota, který jsem si vybral k testu se mi ani jednou nepovedlo to, co popisujete Vy, nebo kdokoli jiný. Proto recenze vyznívají tak, jak vyznívají. Nejlepšími recezenty jste však vy všichni. Proto, pokud se komukoli něco podobného stane, budu rád za krátký článek s fotkami, které uveřejním.

   25.8.2017 at 7:33
 69. Petr Vignát-Mimicodský

  Dobrý den,
  chci věřit, tomu co tu píšete. Jen tak pro zajímavost bych mohl vzít našeho robota k Vám,ať si ho vyzkoušíte a posoudíte co Vám ETA poslala na test a co prodává v obchodech.

  25.8.2017 at 13:27
 70. Petr Vignát-Mimochodský

  Dobrý den,
  o víkendu moje polovička opět vyndala ETU z úkrytu a udělala třenou buchtu,
  Kupodivu si vychvalovala kvalitu s jakou robot hákem uhnětl první těsto třívrstvé buchty, poté vyměnila hák za metlu a opět spokojenost,až do té doby než se pokusila vyndat metlu z upínacího bajonetu ,nepodařilo se jí to . Abych metlu vyndal z bajonetu musel jsem sundat celou otočnou část ,připevněnou matičkou s levým závitem, to pro ty ,kteří se to pokusí sami rozdělat, Poté jsem musel vzít dva hasáky , chytit za ozubené kolečko a trn metly a značnou silou je uvolnit.
  To opět dokazuje jaký je to špatný výrobek.
  Lidičky nekupujte to !!!!!! Je to šmejd , který Vás při každém použití dokáže nepříjemně překvapit.
  Už se děsím toho co připraví příště.

  11.10.2017 at 20:44
 71. Jana Krizkova

  po 6 měsících nefunkční, půjde na reklamaci 🙁

  7.11.2017 at 23:49
 72. Petr

  Máme jeden z prvních GRATUSů (bez planetárního míchání) a musím zodpovědně říci, že už bych ho nekoupil a raději si připlatil za něco kvalitnějšího. Chtěl jsem manželce udělat radost a zakoupil jí robot “ na 30let“. Je pravda, že vypadá dobře a na kuchyňské lince může být jako ozdoba, ale raději bych ho moc nepoužíval. Původně jsem se nechal zlákat reklamou “ celokovový“, ale těch plastů je tam příliš. Moc ho nepoužíváme. Nejdříve odešel náhon mixeru a teď se protáčí náhon struhadel. Dříve jsem značku ETA preferoval, ale po zakoupení spotřebičů jako vysavač, toustovač, robot atd. se jí raději vyhýbám. Nekvalitní plasty které křehnou. Zajímalo by mě jak lze demontovat vrchní kryt ramene, abych mohl vyměnit pravděpodobně opotřebenou součástku převodu a kde ji nejlépe seženu. Má s tím někdo zkušenost? Děkuji

  4.12.2017 at 11:04
 73. Juraj Vakebt

  Dobrý deň
  Rozmýšlam že manželke kúpim kuchynského robota a rozhodujem sa medzi touto etou a kenwood KMM 770 major. Čo by ste poradili? Ďakujem za odpovede

  10.12.2017 at 10:32
 74. Petr Vignát-Mimochodský

  Dobrý den,
  doporučuji robot ETA nekupovat, výše máte pár špatných recenzí,já osobně od ETY již nikdy nic nekoupím a Vám to doporučuji také , nekupovat ,mohli by jste být velmi zklamaní. Por zajímavost opět uplatňujeme reklamaci na lis na ovoce.

  10.12.2017 at 16:19
 75. Petr

  Dobrý den,
  tímto bych chtěl poupravit negativní názor, který jsem o něco výše zveřejnil. Paní na náhradních dílech je velmi snaživá a sympatická. Na mé všetečné emaily odpovídala i ve 22:30 hod. o víkendu. Vše jsme nakonec vyřešili k mojí plné spokojenosti a robot opět fachá. Dokonce musím přiznat, že se výrobce poučil z dřívějších chyb a stávající inovace jsou ku prospěchu (např. jiný unašeč struhadel, límec na struhadle atp.). Za tento přístup, palec na horu 🙂

  13.12.2017 at 18:32
 76. Eva Stančíková

  Dobrý večer,
  asi třetím rokem používám robot Eta Gratus max, nevím jestli to tak má být, ale při zaklapnutí pohyblivého ramene toto zaklapne, ale zůstane několik milimetrů velká skulina a já můžu na rameno zatlačovat a rameno se pohybuje v rámci této mezerky která po zaklapnutí zůstane. Můžete mi napsat jestli je to v pořádku, nebo mám dát robot do opravny? A kam je možné robot zaslat.

  13.12.2017 at 20:17
 77. Irena Staškevičová

  metla na lehké těsto nemá postranní caplíky, za které by se měla v robotu uchytit – ještě jsem jí nepoužila, ale nejde mi tam nijak nasadit.Děkuji za radu.

  14.12.2017 at 13:01
 78. Zuzana

  Dobrý deň, v júni sme si aj my kúpili robot eta gratus ktorý vzhľadom na vysokú cenu vôbec nesplnil naše očakávania. Sklamalo nás najmä strúhadlo ktoré nestrúha až do konca ale vťahuje veľké kusy zeleniny pod kryt. Predtým sme tiež používali starší robot eta a s týmto problém nebol. Podľa nášho názoru je to spôsobené veľkými vôľami na strúhadle. Čakali by sme že to výrobca odstránil nakoľko sme o tomto nedostatku čítali v recenziách už z roku 2014. Celkovo by sme od robota v tejto cenovej kategórii čakali viac, hlavne čo sa týka odstraňovania konštrukčných chýb zo strany výrobcu. P.S. Výrobky eta spred 30 rokov boli oveľa kvalitnejšie ako tie ku ktorým sa firma dopracovala dnes.

  17.12.2017 at 18:42
 79. Aleš Kožušník

  Prosím, nůž mixeru se nám pohybuje jako joystick, není pevný na své ose,
  co s tím? Dle návodu je označení F3. Děkuji Vám za odpověď.

  20.2.2018 at 10:26
 80. Jozef

  Napíšte sem prosím ako meliete orechy pretože pri testoch kde tento robot nemal žiadne problémy to ide ale v skutočnosti to nejde ani pri malom množste. Tem nástavec na orechy môžete vyhodiť a vytiahnut ručný mlynček. Schválne natočte video a nekomentujte zbytočne. Ten robot má niekde vo vnutri poistku a tá prešmykuje … Dakujem

  7.3.2018 at 11:27
 81. Přemysl Tichý

  Dobrý den , máme doma asi 2 měsíce ETU Gratus Vital , už jsme měnili převod ke strouhání a dnes se nám zasekl mixer . Po odšroubování sleněné nádoby jsme zjistili zasilikonování sleněné části mixéru k převodovce a přitavila se hnací hřídel s pevnou částí mixéru . Jsem zvědav na reklamaci kterou jdu v pondělí uplatnit . Příště napíšu jak jsme dopadli . Tichý

  26.5.2018 at 14:43
 82. Robert Štróbl

  Dobrý deň. Máme Etu Gratus Max. V krátkosti : Strúhadlo – nepodarok/použité 1x odložené na vždy/ , Lis na ovocie – nepodarok /2x použité, 2x zaseknuté, presne to popisujú predošlí recenzenti /. Dokonca pri lisovaní ovocia, asi 30 Dg ríbezlí sa lis zasekol tak , že sa poškodila aj prevodovka robota. Reklamácie v ELSPO B. Bystrica
  vyjadrenie/“odborné“/:Závada nebola spôsobená chybou výrobku, ale preťažením, prípadne nesprávnou obsluhou. Vyjadrenie súdneho znalca z Bratislavy – nemôže posudzovať, lebo výrobok je pokrytý plesňou/po šiestich týždňoch som telefonoval čo je so znaleckým posudkom/ i keď požadoval zaslať výrobok v zaseknutom stave.
  Názor si vytvorte. Samé problémy pri riešení nedostatkov.Neodporúčam kupovať!

  3.9.2018 at 11:19
 83. Jarda

  zdravim, kdo mate radi plasty tak urcite kupte gratus, kdo ho ma a strouha, at se podiva zespodu na viko u pritlacneho hribu a myslim ze bude prekvapen nad ustrouhnutym kouskem plastu, dela to jak se starym tak s novym typem vika, dobrou chut 🙂

  18.9.2018 at 18:07
 84. Lenka Lacinová

  Dobrý den,
  právě balím Etu Gratus a posílám do opravny.Sice jsem ještě nestrouhala,ale ani mlýnek na maso není žádná sláva. Teď mi pracuje hnětač pouze na jednu rychlost a to zřejmě tu nejvyšší, i když mám nastavenou nejnižší.Vůbec při přepínání regulátor nereaguje. Děsím se dopředu ceny opravy, ono stačí to poštovné.Robota mám dva a půl roku, tedy po záruce. Kdybych tohle vše četla, před pořízením robota, nekoupila bych. Mám deset let Bamix a pořád perfektně strouhá. Chtěla jsem podpořit českého výrobce.Bohužel. Lenka

  16.10.2018 at 16:03
 85. Roman

  Gratuluji konkurenčním firmám k vytvoření světového rekordu v negativních recenzích,robot Eta gratus vlastním 2 roky a vše funguje naprosto dokonale.Asi není náhoda že se jedná o nejprodávanější robot na našem trhu..

  12.11.2018 at 10:30
 86. Milena J

  Dobrý den, jdu si pro radu, poprvé jsem zkoušela tvořítko na cukroví, po druhé jsem složila stejně jako při prvním použití jenže se mě posouvá šnekovice v mlýnku, zkoušela jsem několikrát složit a opakovaně vyzkoušet ale bohužel stále stejné, nevíte kde by mohla bát chyba ? DĚKUJI

  17.12.2018 at 14:40
 87. M

  No, tak to se musím smát, že jsem si nepřečetl recenze dříve, blbec. Taky balím robota a vracím. A taky jsem chtěl podpořit českého výrobce. Nene, zlaté časy jsou ty tam, nemá cenu křísit mrtvoly. U mně je to problém s hnětacím hákem a kynutými těsty. Robot to nezvládá, hák a mísa sebou melou, příliš velká vůle + vrzavé kovové zvuky u tuhých těst. Robot za hodně peněz leda tak na sníh z bílků :-/.

  8.1.2019 at 23:16
 88. Petr Vignát-Mimochodský

  Pro pana Romana. Nevím jak jste na to přišel,že nás ,co na tento výrobek nadáváme naočkovaly konkurenční firmy.Je to pouhá zkušenost s tímto šmejdem. Včera
  jsem mlel maso a roztrhl se mi náhon mlýnku , takové to ozubené kolo co pohání mlýnek. Tak jdu shánět někde díl,abych ho vyměnil. Nejraději bych to vyhodil.

  10.2.2019 at 10:10
 89. Julia

  Pri slahani na najvyssom stupni robot svojvolne znizi otacky. Mal niekto podobnu skusenost?

  9.4.2019 at 20:28
 90. Ivo

  Robot má šmejdovú prevodovku. Prvý krát sa roztrhla 3 dni pred koncom záruky. Druhý krát dnes. Ani raz sa nepreťažoval. V oboch prípadoch to bolo pri používaní mlynčeka na mäso. Pritom som niekde v návode čítal, že dokonca aj pri preťažení sa má roztrhnúť hliníkový tisíchran. Čo by malo logiku, aby bolo poistkou proti poškodeniu prevodovky, keďže je ľahko vymeniteľné. Smola je, že tisíchran ani raz nepovolil. Zato prevodovka áno.

  1.6.2019 at 19:20
 91. Drahoš S.

  Zdravím a chci se podělit o špatnou zkušenost s robotem Eta Gratus. Po nepříliš častem používaní (po záruce) se začaly ozývat nepříjemné hlasité vrzavé zvuky, tak jsem odvezl Etu do Prahy do značkového servisi na opravu. Oprava stála 2500,- Kč ( materiál vyčíslen 140,- Kč !!!) a závada je stále – vrzavá vysoká hlučnost. Jestli toto je značkový servis a takto opravuje, je otazkou zda je to špatný drahý servis nebo výrobek ETA má tento šílený zvukový standart.

  11.6.2019 at 20:16
 92. Kouřil Daniel

  Dobrý den prosím potrebuji pomoc používám ETA gratus a nejdou mi regulovat otáčky dočetl jsem se o tom p(pulzním režimu)kdy se spustí max otáčky a ukončit by to mělo vrácení zpět na 0 ale kdyz dám otáčky např na rychlost 1 pořád to běží na nejvyšší otáčky prosím pomoc

  15.8.2019 at 12:37
 93. Květa V

  Dobrý den, jsem velmi nespokojená s robotem Eta Gratus Vital II. tedy za 18 000,-kč. Koupený 28.12.2019 Robot vůbec nemůže hnětat, I. zkouška mouka 300g,II.zkouška 500g mouka III.zkouška 1000 g mouka. Těsto se nalepí na hák (zkoušeno jakákoliv rychlost) a mlátí s ním o stěny mísy. Těsto je pro pečení nepoužitelné.To je první chyba a dost zásadní těsto jsem musela zlikvidovat a udělat v jiném robotu. Uvažuji robot vrátit. Prostě odstoupit od smlouvy. Další otravná práce s robotem je velmi malý prostor pro přidávání ingrediencí do mísy při hnětení.Nejde tam např. Přilít rozehřáté máslo nebo mléko nemluvě o kvásku. Mísa je nahoře příliš úzká a tělo široké takže nemůžete pořádně nádobu držet a pomalu přilévat ,kvásek se nalepí na tělo a tělo robotu brání nádobu obrátit tak,aby se tekutina nebo cokoliv co přidáváte k mouce vpadlo do mísy.To nechápu proč neudělali tu mísu nahoře širší a je vystaráno!
  Moc a moc mě mrzí, že jsem robot koupila a to jsem šla pro jinou značku,prodavač mi to rozmluvil.
  Prosím o radu, třeba dělám něco špatně,protože si pamatuji, že u některých šlehačů pokud jste obrátily metly tak se na ně těsto nalepilo. Ovšem tady je hnětací hák a ten je nasazen dobře.Bohužel mi je robot k ničemu! A opět jsem vytáhla starý Bosch za 5000,-kč a maká jak divej a i tu mísu má nahoře krásně širokou.
  Děkuji za odpověď a návod jak postupovat s vrácením tohoto nepotřebného robotu.
  Květa Vosková

  1.1.2020 at 13:44
 94. Marie Marečková

  Dobrý den , koupila jsem si 31.10.2017 v prodejně ETA kuchyňský robot ETA Gratussino Bravo 0023 90040 titanium. Když jsem po prvé robot pustila při šlehání , tak to řvalo tak , že nám sousedi říkali co to máme za šrotovník. Hned jsem šla do obchodu , kde jsem robot koupila a chtěla jsem, aby ho vyzkoušeli , ale to v žádném případě nešlo, to se prý nedělá a ještě byli dost nepříjemní. Řekla jsem jim co to dělá a o ni bez vyzkoušení odpověděli hned , že to je normální , že jsou tam železná kolečka a proto, to tak řve. V roce 2019 přesně po vypršení záruční lhůty , když jsem šlehala , tak začal robot skákat a motor v robotu se utrhl a ještě mě mohl zranit. Protože mám zaplacenou pojistku na pět let , tak jsem volala na servis, kde mi sdělili , jak mám robot vypravit , dát k němu příslušenství a poslat. Vše jsem udělal jak mi bylo řečeno a robot jsem poslala. Po čtrnácti dnech mi poslali e- mail , že mi s radostí zvěstují radostnou zprávu, že mi je ta pojistka uznaná a že nemusím nic platit. Přesně na den dodrželi třicet dní ,co na tu opravu měli a robot jsem dostala. Jaký bylo moje zklamání, když jsem v něm opět šlehala , že si ho vyzkouším, tak řval stejně jako před opravou, navíc mísa na šlehání se v úchytech pohybuje a bouchá , chvílemi robot se rozběhne na větší obrátky , aniž bych chtěla, nebo se zase pozastavuje na nižší obrátky, jinak je vidět jak šmajdá když šlehá nebo hněte, takže oprava k ničemu. Zákazník je jenom povl, který má platit a nic nechtít. Prostě je to byznys a nic jiného. Není to Česká ETA, která měla ve světě jméno, dneska to je jenom , hele Franto podrž to,já si skočím pro peníze. Bohužel je to ve všem , všichni přemýšlí , jak toho zákazníka podfouknou a vzít na hůl Nikde žádné dovolání . Nikdy v životě už od NEČESKÉ ETY nic nekoupím. I já se přikláním k tomu robot vrátit. Protože , stav robotu je stejný , tak budu čekat , kdy se mi zas motor utrhne a někoho to zraní. Ale nevím jak na to. Marečková

  16.1.2020 at 18:22
 95. Josef Klusoň

  Kupujeme ETU protože jsme blízko Hlinska a taky že chceme kupovat české výrobky. Na žádné jiné značce jsme neprodělali jako na ETĚ. Asi 3 různé vysavače – každou chvíli něco ale to vem čert
  Nicméně jsme se nepoučili a koupili si kuch. robot Gratus – robot roku.
  Těsně po zár době se něco pokazilo a v.tovarni opravně nám řekli že mají tolik zarucnich oprav že žádné pozazucni neberou. To považuji za zločin a proto vám radím nekupujte ETU.

  7.2.2020 at 0:38
 96. Petr Vignát-Mimochodský

  Tak se rok s rokem sešel a šmejd opět nezklamal.
  Opět praskl unašeč.

  17.2.2020 at 19:56
 97. Petr Vignát-Mimochodský

  Zdravím všechny majitele robotu ETA .

  Dva měsíce se budu koukat na tu nádheru,než se uráčí zajistit ND.
  Takže ,opět se opakuji – Od ETY nic NEKUPOVAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Tady je odpověď ze servisu .

  Dobrý den pane Vignáte,

  bohužel unašeč ETA002800340 v současné době skladem nemáme ani v našem servisu. Termín dostupnosti je cca v dubnu.

  Pěkný den

  Lenka Hanusová

  E-mail: nd@eta.cz

  Náhradní díly – servisní oddělení

  ETA a.s. Hlinsko

  18.2.2020 at 14:52
 98. Oprava kuchynského robota eta

  Dobrý deň, prosím vás,vie niekto ako sa dáva dole ten horný kryt na kuchynskom robote ETA gratus maximum II ? Po jednom mleti mäsa odišla asi tá prevodovka, vymenil by som si to aj sám,len neviem prísť nato,ako dať dole ten horný kryt. Inak som veľmi sklamaný z ETY, už to nie je to,čo to bývalo….

  2.4.2020 at 11:09
 99. Renata Dobešová

  Dobrý den všem, i já musím vyjádřit zklamání. Před 1,5 rokem jsme koupila kuchyňský robot model ETA Gratus 0028 90030 titanium, již 3 měsíce sháním servis ovladače. Po sepnutí robot jede vždy na plné TURBO otáčky, bez ohledu na jeho regulaci. Na celé střední Čechy jeden servis v Praze, který je zavřený a nelze se dovolat. Po dlouhé době jsme zase dala důvěru do produktu ETA a asi už NIKDY více.

  29.4.2020 at 13:20
 100. Blanka Haasová

  Tak jsem si přečetla recenze,pozdě!!dostala jsem robot před 10 dny,jsem zklamaná a moc,struhadla nefunkční, krouhat zelí je nadlický výkon.největší zklamání je ale z toho,že jsem chtěla odstoupit od smlouvy a nechtějí mi to umožnit,co jsou mi platné reklamace,potřebuji robot používat a ne se na něj dívat a oprašovat ho a nebo čekat až se reklamace uzná nebo ne

  7.10.2020 at 6:50
 101. pavel

  Dobrý den, bohužel jsem zklamán robotem ETA Gratus,máme v příbuzenstvu dva.U jednoho jsou problémy s převodovkou, u druhého nejdou měnit otáčky!

  27.11.2020 at 21:56
 102. Petr Janoušek

  Nedokonalé propracovávání těsta při mísení. Z toho pak plyne špatné kynutí. Tupé kotouče na strouhání zeleniny. Zelenina se v podavači převaluje a velmi špatně ji stroj zpracovává. Nutné naostření. Naprosto nefunkční mlýnek na mletí masa. Mlecí nůž je zcela neopracovaný – tupý. Maso se v mlýnku hltí a nemele se. Bez dodatečného nabroušení (což není úplně jednoduché) je mlýnek nepoužitelný.
  Produkt zcela nesplnil očekávání. Z přehršle produktů v této kategorii to byla velmi špatná volba!

  Již nikdy více!

  15.3.2021 at 13:44

Informace

Provozovatel: Ludmila Pannová
e-mail: info[et]kuchynsky-robot.info

Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem provozovatele.

Slovenská verze – Kuchynský robot – rady, testy a recenze

Copyright © 2012 - 2021 | Všechna práva vyhrazena | Kuchynsky-robot.info

To Top