Kuchyňský robot Kenwood Cooking Chef

Recenze
Recenze Kenwood Cooking Chef KM 070

Dnes se podíváme na Kenwood Cooking Chef KM070. Jedná se o nejvyšší model a zároveň nejdražší model značky Kenwood. Vyplatí se investovat cca od 27 000,- Kč nahoru?

Robot vychází z řad Chef a Major. Tyto řady mají mnoho společného. A protože tady máme recenzi na Kenwood KMC570 06, z části se bude recenze opírat i o ní.

Abychom byli naprosto přesní, robot vychází z Kenwood Major Titanium. Oproti němu však má navíc indukční ohřev. Díky této technologii, máte možnost nastavit teploty v míse za současného míchání v rozsahu 20°C až 140°C s přesností na 2°C.  Oba roboty, jak cooking chef, tak i major titanium najdete v přehledových tabulkách.

Co naleznete v balení

Pokud si robot objednáte v eshopu, přijde krabice o rozměrech 67,5 cm x 52,5 cm x 56 cm (h x š x v) a hmotnosti 27 kg. Při přenosu může mít jeden člověk problém a je proto potřeba s tím počítat.

Z krabice po rozbalení postupně vytáhnete samotný robot, nerezovou mísu o objemu 6,7l, nerezovou vařící metlu, varuvzdornou flexi metlu, balónovou metlu, nerezový hnětací hák, nerezovou K metlu, nerezový mixér o objemu 1,5l, food procesor s nerezovými noži a disky na krájení a strouhání, napařovací košík, varuvzdorná stěrka, obyčejná stěrka, žáruvzdorná podložka pod mísu. Dále je v balení kuchařka na CD, několikajazyčný manuál, reklamní materiál o dokoupitelném příslušenství a DVD s videí funkčnosti.


Videorecenze


Rozměry a ovládání Cooking Chefa

Robot vůbec nepatří rozměrově i hmotnostně v malým zařízením, proto nepočítejte, že byste jej uklízeli a následně chystali na každou přípravu pokrmů. Připravte se na to, že mu budete muset vyhradit místo na kuchyňské lince.

Samotný robot bez mísy je hluboký 20 cm a široký 39 cm, výška je 38 cm. Mísa je vysoká 21,5 cm, dole má průměr necelých 15 cm, horní průměr je 24 cm. Celková šířka i s ušima je 33,5 cm. Váha pak úctyhodných 13,6 kg. To naznačuje, že se nebude jednat o plasty, ale poctivý kov.

Jelikož má robot výkyvné rameno, je potřeba počítat i s výškou po vyklopení. Základních 38 cm se zvedne na více jak půl metru, přesněji na 57 cm. Ještě více místa však budete potřebovat, pokud k robotu připojíte mixér nebo food procesor. Výška se pak zvedne na 62, respektive 58 cm. K tomu ovšem musíte připočíst ještě manipulační výšku pro přidávání potravin.

Když už jsme u umístění, je potřeba brát v potaz i funkci vaření a robot umístit v blízkosti digestoře, či dobře větraného místa.

Ovládání pro míchání je mechanické a pro ohřev elektronické-tlačítkové. Pro míchání máte na výběr 8 rychlostí, přičemž k těm maximálním se dostanete výjimečně. Dále máte k dispozici puls a 3 rychlosti míchání při vaření.

Použití

První sestavení je zvládnutelné i bez manuálu a jakékoli nápovědy. Všechno příslušenství se pouze nasune a kousek pootočí. Tím se zaaretuje a je připraveno k použití. Jedinou péči vyžaduje seřízení metel. Od výroby jsou sice nastaveny, ale pro dokonalý chod nemusí být nastaveny správně.

Srdcem robotu je velice výkonný 1500W motor, který pohání kovové převody, díky nimž je robot sice o něco málo hlučnější, než levné plastové modely těchto pomocníků, ale zase pracuje přesně a bezchybně.

Co všechno robot zvládne

Co robot zvládne bez sebemenších problémů umíchat, umixovat, ustrouhat, atd., najdete v následující tabulce.

linecké těsto váha mouky 910 g
tuhé kynuté těsto váha mouky 1,5 kg
tuhé kynuté těsto britského typu celková váha 2,4 kg
měkké kynuté těsto váha mouky 1,6 kg
měkké kynuté těsto kontinentálního typu celková váha 5 kg
biskupský chlebíček celková váha 3 kg
bílky 16

Další informace o základním použití a použití příslušenství naleznete ve zmiňované recenzi na Kenwood Chef. Zde se již budeme věnovat jen hlavnímu rozdílu, tj. použití indukční plotny.

K čemu je u robota indukce

Indukce je to, co dělá z tohoto přístroje unikátní zařízení. Asi jste již možná připravovali puding, kaši a připálili jste ji. S robotem se vám to již nestane. Stačí přidat suroviny, zapnout míchání a ohřev na danou teplotu a o nic víc se již nestarat. Například ovesnou kaši pro dvě osoby máte připravenou bez námahy během 5 minut. V robotu připravíte bez problému různé pudingy, náplně do koláčů, (pravá krémová) rizota, marmelády, džemy a to vše bez pracného míchání. Pokud kupujete mléko přímo u sedláka a ne tu vodu v super/hyper marketu, pak robot zvládne i pasterizaci, ať již půl hodiny při 62°C nebo 15-30 sekund při teplotě 72°C . Stačí nastavit přesnou teplotu a o víc se nestarat. Stejně tak připravíte horkou čokoládu, holandskou omáčku bez hrudek, vanilkový krém, a to vše bez doteď povinné vodní lázně, u které hrozilo opaření.

Závěrečné zhodnocení Cooking Chef

Text je napsán značně jednostranně. Bohužel nebo spíše bohudík se na tomhle přístroji velmi těžko hledají nějaké vady nebo chyby. Kenwoodu se totiž podařilo do všech řad – Chef, Major, Cooking chef – dostat to nejlepší, co je v technologiích dostupné. Není snad nic, co by tento robot nedokázal. Už v základu je vybaven více než královsky a navíc obsahuje komponenty, které lze bez obav dát i do myčky. To se bohužel nedá říct o některých levných přístrojích. Přístroj je bytelný s kvalitním vnitřním vybavením a tak si dovolím tvrdit, že jeho životnost nebude nijak malá – některé odhady hovoří o bezproblémových 10-15 letech každodenního používání. Z tohoto důvodu se počáteční investice nezdá až tak moc velká.

Plusy Mínusy
+ výkonný motor – cena
+ rozšířitelný o dokoupitelné příslušenství – cena za dokoupitelné příslušenství
+ nezáleží na množství surovin, poradí si i s málem – náročný na umístění
+ planetární míchání  
+ dokonalý lis na bobuloviny  
+ teplotně odolný bytelný mixér  

 

Fotogalerie


Autor recenze: Radomír Pavelka | Publikováno: | Štítky: ,

Komentáře uživatelů

 1. Agar

  To je prostě nej na trhu to je luxus a doporučuju strašně moc nejlepší věc na svete co me potkala

  17.12.2012 at 8:44
 2. nikol

  robot spĺňa všetky požiadavky, za mínus by som povedala iba cenu a zlý prístup k pridávaniu surovín do hrnca počas varenia alebo miešania. máme ho doma vyše mesiaca a je používaný denne, fakt super stroj

  3.6.2013 at 8:56
 3. Lenka

  Robot je perfektní, ale lis na bobuloviny se nepovedl…nevím jak jiné ovoce, ale rybíz katastrofa, každých 400ml rozebrat a vyčistit, hrozně se ucpává

  28.7.2015 at 16:59
 4. Radek

  Tento robot máme asi 10 let, dokoupili jsme snad všechno příslušenství. Používáme většinou na mletí masa a míchání těsta na knedlíky. Je používán celkem málo a výtky k němu samozřejmě mám. Futro z čela robota kam se dává třeba mlýnek na maso má už z výroby velkou vůli, takže se tam viklá úplně všechno. Chybí mu vypínač, takže stále svítí displey a musím ho vytahovat ze zásuvky. Indukci jsem nikdy ani nezkoušel. No a teď mi odešel motor. začlo v tom šrotovat. Tak jsem to rozebral a nestačil se divit. Na to jak je to těžké, tak jsem si myslel že tam budou ozubená kola z kovu, ale kdepak, pastorek na motoru je umělá hmota, prtikolo také a ještě je to honěno ozubeným řemínkem. Pastorek na hnětací hák rovněž. Myslel jsem že za ty prachy to bude jiná třída. Bohužel, nějak jsem k tomu ztratil důvěru.

  19.10.2020 at 15:28

Informace

Provozovatel: Ludmila Pannová
e-mail: info[et]kuchynsky-robot.info

Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem provozovatele.

Slovenská verze – Kuchynský robot – rady, testy a recenze

Copyright © 2012 - 2021 | Všechna práva vyhrazena | Kuchynsky-robot.info

To Top