• Úvod
 • Recenze
 • Recenze a test Moulinex QA 404 Masterchef Gourmet
Kuchyňský robot Moulinex QA 404 Masterchef Gourmet

Recenze
Recenze a test Moulinex QA 404 Masterchef Gourmet

S myšlenkou potřeby nového robota jsem usedla k počítači a otevřela webové stránky. Doposud jsem při svých nákupech nevěnovala kuchyňským robotům téměř žádnou pozornost. Musím přiznat, že o to více jsem byla překvapena velmi rozsáhlou nabídkou, ve které jsem se jen těžko orientovala.

Ještě živě si pamatuji, jak jsem si před lety pořizovala svůj dosavadní robot. Tehdy jsem měla na výběr z celkových dvou variant, které mají s dnešními roboty společný snad jen název. Během procházení webů mě zaujal robot značky Moulinex prodávaný pod názvem QA 401 Masterchef Gourmet. Až po detailnějším zkoumání jsem narazila na jeho nedostupnost a tudíž jsem zvolila variantu QA 404 a mlýnek na maso jsem si objednala zvlášť. Netrvalo dlouho a kuchyňský robot jsem si ohmatala naživo.

Jinak musím přiznat, že mě robot oslovil hned na první pohled. Především svým až neskutečně jemným vzhledem.

Co najdete v balení

Robot mě kromě barevného provedení a velmi povedeného designu rovněž oslovil i svými optimálními rozměry. Po rozbalení na mě vykoukl robot s výškou 40,5 cm, šířkou 37 cm, hloubkou 51 cm a hmotností 7,7 kg.

Postupně jsem v krabici objevila vzhlednou 4 l nerezovou mísu, nádobu mixéru s obsahem 1,5 l, míchací příslušenství jako hnětač, šlehač a metlu a nakonec i kovové bubny na strouhání a krájení ovoce a zeleniny. Mlýnek na maso byl zabalen zvlášť.

Použití

Moulinex QA 404 Masterchef Gourmet patří do skupiny kuchyňským robotů vybavených planetárním systémem míchání. Na trhu je nabízen v červené barvě s příkonem 900W, a to včetně mixéru, odšťavňovače a bubnů zajišťujících krájení a strouhání. Svůj nezastupitelný podíl na snadném provozu má převod umožňující nastavení až šesti provozních rychlostí a praktické mechanické ovládání.

Součástí robotu Moulinex QA 404 Masterchef Gourmet je plastová nádoba mixéru s obsahem 1,5l. Určitě stojí za připomenutí, že stolní mixéry mají oproti tyčovým velkou výhodu. Nevadí jim dlouhé mixování, a tudíž jsou schopni odvést kvalitnější práci. Výsledný produkt je pak lahodnější a lehce stravitelnější. Mixér od Moulinexu je s ohledem na bezpečnost při práci vybaven dobře doléhajícím uzávěrem a vyznačuje se snadnou údržbou.

Robot výborně hněte, odšťavňuje a šlehá. Pevný sníh z bílků dokáže vytvořit během chvilky. Na druhé straně však hůře strouhá a mele. Netrvalo dlouho a hlavní a pevný nástavec určený k uchycení nástavce na mletí masa a na strouhání ovoce a zeleniny mi prasknul. Je totiž plastový. Ani nástavec na mletí masa není ideální. Celý proces mletí je doprovázen značným třesem, upevňovací hlavice není pevně uchycena a plastový šroub praská. A vůbec stěžejní části robotu jsou většinou plastové a tomu odpovídá i jejich celková životnost.

Co všechno zvládne

Příklady zpracování surovin najednou:

Hnětení 500 kg mouky (bílý chléb, celozrnný chléb, máslové těsto atd.)
Míchání lehkého těsta 1,2 kg lehkého těsta (bábovky, sušenky atd.)
Tření a šlehání bílky z 8 vajec, šlehačka až 500 ml
Mixování až 1,5 l hustých směsí a 1,25 l tekutých směsí

Zhodnocení Moulinex QA404 Masterchef Gourmet

Závěrečné hodnocení bych začala soupisem mnou objevených záporů. Po krátkém seznámení se s robotem Moulinex QA 404 Masterchef Gourmet jsem byla nemile překvapena jeho poměrně velkou hlučností. Již během prvního měsíce provozu mě nemile překvapil i způsob strouhání. Jednak je zdlouhavé, a to především kvůli velmi malému otvoru pro vkládání ovoce a zeleniny. Před samotnou úpravou je potřeba zeleninu a ovoce rozkrájet na malé kousky. Na celkovém dojmu se podepisují i malá a nevyhovují struhadla, přičemž hrubé strouhání je spíše jemné.

Na druhé straně bych ocenila jeho multifunkčnost a nadčasový design. U většiny z nabízených robotů není součástí základního vybavení příslušenství, jako jsou odšťavňovač, mixér a kráječ ovoce a zeleniny. Bohužel, jak již to u multifunkčních výrobků bývá, nejsou všechny komponenty funkčně zcela stoprocentními. Robot Moulinex QA 404 Masterchef Gourmet bych doporučila domácnostem, které se procesu vaření věnují jenom v souvislosti s uspokojením potřeb hladového žaludku. Pro tuto skupinu rodin je robot s nadčasovým designem zcela dostačujícím. Není tolik zatěžován a běžný provoz zvládne. Pilnějším a kreativnějším hospodyňkám by poradila, aby se poohlédly po robotu, který nemá tolik plastových částí.

Plusy Mínusy
+ nadčasový desing – hlučný
+ výkonný motor – plastové převody
+ odšťavňovač – struhadlo
+ šlehač a hnětač – mlýnek na maso

 

Fotogalerie


Autor recenze: Radomír Pavelka | Publikováno: | Štítky: ,

Komentáře uživatelů

 1. Bobik

  Plasty trošku vržou, ale jinak robot zvládá… 🙂

  29.5.2013 at 8:53
 2. Dan

  Nic horšího jsme koupit nemohli. Při dodržování až přehnané jemnosti mletých a strouhaných surovin, nám i přesto dvakrát praskla pohonná osa z plastu (nová součástka stojí okolo 500 Kč). Takže sečteno podtrženo tohoto robota plasťáka NEKUPOVAT !!! 🙁

  17.7.2017 at 12:36

Informace

Provozovatel: Ludmila Pannová
e-mail: info[et]kuchynsky-robot.info

Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem provozovatele.

Slovenská verze – Kuchynský robot – rady, testy a recenze

Copyright © 2012 - 2021 | Všechna práva vyhrazena | Kuchynsky-robot.info

To Top