• Úvod
 • Recenze
 • Nejlepší kuchyňské roboty dle testů a recenzí 2021

Recenze
Nejlepší kuchyňské roboty dle testů a recenzí 2021

Kuchyňský robot je pomocník, kterého v domácnosti ocení doslova každý, kdo tráví čas v kuchyni. Usnadní vám mnoho různých činností od šlehání, hnětení až po krájení a mixování. Při výběru byste se měli zaměřit na výkon motoru a celkovou kvalitu zpracování, která ovlivňuje jeho životnost. Důležitý je také objem mísy, abyste se při používání nemuseli nijak omezovat. Sledujte také množství a typ nástavců, které vám pomohou s rozličnými úkony. Níže jsme pro vás vybrali nejlepší kuchyňské roboty pro rok 2021 podle nás.

Jako vítěze jsme zvolili ETA VITAL II 0028 90092, v poměru cena výkon pro nás vítězí Philco PHSM 9000 a pokud nejste moc nároční, budete robot používat spíše okrajově, můžeme doporučit levnější variantu Bosch MUM4880. Pokud naopak používáte robota hodně často a zároveň pro hodně členů domácnosti, doporučujeme robot Kenwood KVL 8400 S Chef XL.

Vítěz našeho interního srovnání

ETA VITAL II 0028 90092 

Za 17 000 Kč dle Heureka.cz 

Klady:
 • Multifunkční provedení
 • Celokovové tělo
 • 10letá záruka

Zápory

 • Střední kapacita
 • Základní výběr rychlostí
 • Vysoká cena

Pro multifunkční využití nabízí výrobce ETA kuchyňský robot Vital II, který vám v kuchyni usnadní velké množství procesů. Disponuje pestrou výbavou a elegantním designem.

Tento kuchyňský robot ETA v celokovovém těle ukrývá poměrně výkonný motor, na který navíc výrobce poskytuje 10letou záruku. Nabízí celkem 6 rychlostí a zastane velké množství činností od šlehání, hnětení, strouhání, krájení a mixování přes mletí masa až po odšťavnění ovoce a zeleniny. Příznivého zpracování se dočkala mísa opatřená uchy a transparentním víkem a za zmínku stojí také výkonný pulzní spínač a bezpečnostní ochrana proti přetížení. Ve výbavě robota navíc objevíte i nástavec na zmrzlinu nebo hák na bezlepkové těsto, přičemž některé části snesou i mytí v myčce. Obecně tedy tomuto přístroji není moc co vytknout.

Dle hodnocení uživatelů vyniká kuchyňský robot ETA svým uživatelsky přívětivým ovládáním. Zákazníci si pochvalují širokou nabídku příslušenství a sympatický design. Naopak jako negativum vnímají nešikovně zpracovaný lis na citrusy, který při práci udělá nepořádek.

Díky mnoha činnostem, se kterými vám tento kuchyňský robot při vaření pomůže, se jedná o velmi všestranného pomocníka. Vzhledem k množství příslušenství je ale zapotřebí zvážit, zda jej skutečně naplno využijete.

Záruka 10
Příkon (W) 1 200
Objem mísy(l) 5,5
Materiál mísy Nerez
Počet rychlostí 6
Systém míchání Planetární
Úkony Hnětení, krájení, mixování, šlehání, strouhání
Příslušenství Masomlýnek, mixér, lis na citrusy, odšťavňovač, nástavec na zmrzlinu
Displej Ne
Hmotnost (kg) 18

Nejlepší v poměru cena výkon

Philco PHSM 9000

Za 7 200 Kč dle Heureka.cz 

Klady:
 • Planetární míchání
 • Multifunkční provedení
 • Pestrá nabídka příslušenství

Zápory

 • Některé díly jsou plastové

Kuchyňský robot Philco PHSM 9000 nahradí díky bohatému příslušenství hned několik spotřebičů. Má sympatický design pro trvalé umístění na lince a zároveň nízkou hmotnost pro případnou častější manipulaci.

Tento všestranný model od značky Philco v sobě díky pestrému příslušenství ukrývá obrovskou variabilitu. Pomůže vám s mícháním, šleháním, hnětením, krájením i strouháním, ale také s mletím masa či mixováním. Nabízí 5l mísu, což je dostatečná kapacita i pro početnější domácnost. Příkon dosahuje 1 200 W, přičemž během provozu můžete nastavit až 6 různých rychlostí. Nechybí systém planetárního míchání, pulzní spínač ani ochrana proti přetížení. Naopak se přístroj nedočkal displeje ani časovače. Váží něco málo přes 7 kg a vzhledem ke svému designu se hodí k trvalému umístění na lince.

Mezi uživateli si tento produkt získal spoustu kladných ohlasů. V recenzích si pochvalují zejména funkční vybavenost, poměrně tichý chod a jednoduchou obsluhu. Naopak za negativum považují horší promíchání těsta při hnětení a některé plastové součástky.

Tento pestře vybavený, zato stále dobře cenově dostupný kuchyňský robot je ideální variantou pro ty, kteří hledají komplexního pomocníka do kuchyně. Nižší cena s sebou ale nese následky v podobě nižší záruky na motor, kterou budete muset oželet.

Materiál Kombinace kovu a plastu
Záruka 2
Příkon (W) 1 200
Objem mísy(l) 5
Materiál mísy Nerez
Počet rychlostí 6
Systém míchání Planetární
Úkony Hnětení, krájení, mixování, šlehání, strouhání
Příslušenství Masomlýnek, mixér, lis na citrusy, odšťavňovač
Displej Ne
Hmotnost (kg) 7,25

Vhodný pro nenáročné

Bosch MUM4880

Za 5 000 Kč dle Heureka.cz 

Klady:
 • Nízká cena
 • Vhodný pro občasnou výpomoc
 • Bohaté příslušenství

Zápory

 • Nízký výkon
 • Malý objem mísy
 • Plastové provedení

Kuchyňský robot Bosch MUM4880 nabízí uspokojující výbavu spolu s průměrně velkou nerezovou mísou. Hodí se pro občasné využití v domácnosti, kde nejsou kladeny vysoké nároky na výkon.

Tento cenově dostupný pracant nabídne nižší 600W výkon a 4 pracovní rychlosti, patří tedy spíše k tomu základnímu, co lze nyní na trhu sehnat. Disponuje 3,9litrovou nerezovou mísou, ve které suroviny zpracovává pomocí planetárního míchacího systému. Součástí je i transparentní kryt, který brání nadměrnému ušpinění kuchyně. Kromě toho obsahuje bohaté příslušenství, díky kterému vám v kuchyni pomůže s mícháním, šleháním, hnětením i krouháním, nabídne ale také lis na citrusy nebo masomlýnek s pěchovadlem. Vzhledem k plastovému provedení a malým rozměrům se hodí i pro uschování do skříňky, poměrně nízká hmotnost vám při manipulaci nebude překážkou.

Na tento velmi oblíbený produkt můžete nalézt velké množství pozitivních ohlasů. Uživatelé si pochvalují zejména jeho všestrannost a příznivé rozměry, které se hodí k trvalému umístění na lince, ale nejsou překážkou ani při časté manipulaci. Jako negativum je u tohoto přístroje vnímáno méně kvalitní plastové zpracování.

V tomto případě jde o relativně všestranného pomocníka do kuchyně za velmi příznivou cenu. Spokojit se ale budete muset se základním výkonem a regulací rychlostí a plastovým provedením, které není známkou dlouhé životnosti.

Materiál Plast
Záruka 2
Příkon (W) 600
Objem mísy(l) 3,9
Materiál mísy Nerez
Počet rychlostí 4
Systém míchání Planetární
Úkony Hnětení, krájení, mixování, šlehání, strouhání
Příslušenství Masomlýnek, mixér, lis na citrusy
Displej Ne
Hmotnost (kg) 7,48

Nejlepší pro velké rodiny

Kenwood KVL 8400 S Chef XL

Klady:
 • Silný motor
 • Kvalitní kovové provedení
 • Velký objem mísy

Zápory

 • Vysoká cena
 • Vyšší hmotnost

Všestranný kuchyňský robot Kenwood KVL 8400 S Chef XL nabízí výkonný motor a objemnou kovovou mísu vhodnou pro přípravu dobrot i pro více strávníků. Obsahuje užitečné příslušenství a hodí se k trvalému umístění na kuchyňskou linku.

Kuchyňský robot značky Kenwood svým 1 700W výkonem dohání leckteré profesionální přístroje. Je vyrobený z kovu, což sice ovlivňuje jeho hmotnost, avšak díky tomu zvládne i vysokou zátěž. Spolu s velkým objemem mísy je tak tento robot ideální do velké rodiny, kde nebude nouze o jeho využití. Oželet budete muset lisování či odšťavňování ovoce, za to vám robot nabídne široké spektrum procesů od hnětení a šlehání až po mixování a mletí masa. Pracuje s planetárním systémem míchání, takže jsou vždy všechny suroviny dokonale promíchané. Ve vybavení přístroje nechybí pulzní spínač, ochrana proti přehřátí či aretační pojistka.

Uživatelé si na kuchyňském robotu pochvalují zejména tichý, ale velmi výkonný motor, díky kterému přístroj zvládá dokonale propracovat těsto. Naopak jako negativum vnímají hmotnost zaplněné nádoby, jejíž obsah nemusí jít zvláště drobným osobám snadno vyklopit.

Celkově se jedná o velmi kvalitní kuchyňský robot, který velmi usnadní práci vytížené hospodyňce obstarávající velkou rodinu. Jde o spolehlivý stroj, který vám o něco vyšší investici oplatí svou dlouhou životností.

Materiál Kov
Záruka 10 let
Příkon (W) 1 700
Objem mísy(l) 6,7
Materiál mísy Kov
Počet rychlostí 6
Systém míchání Planetární
Úkony Hnětení, krájení, mixování, šlehání, strouhání
Příslušenství Masomlýnek, mixér
Displej Ne
Hmotnost (kg) 10,4

Autor recenze: Radomír Pavelka | Publikováno: |

Již není možno přidávat komentáře. Diskuze byla uzavřena.


Informace

Provozovatel: Ludmila Pannová
e-mail: info[et]kuchynsky-robot.info

Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem provozovatele.

Slovenská verze – Kuchynský robot – rady, testy a recenze

Copyright © 2012 - 2021 | Všechna práva vyhrazena | Kuchynsky-robot.info

To Top