Kuchyňský robot UNOLD 78526

Recenze
Pořídit značkový nebo neznačkový robot?

S roboty různých značek se roztrhl pytel. Na pultech českých obchodů se setkáte nejen se značkovými, ale také s jejich levnějšími kopiemi. Některé kopie jsou velmi povedené a méně pozornému zákazníkovi mohou drobné rozdíly uniknout. Proto dnes srovnáme dva vzhledově stejné kuchyňské roboty.

KM336-vs-unold-78526

Kenwood vs. UNOLD

Levnější kopií kuchyňského robota Kenwood KM 336 Chcef Classica Premium je robot německého výrobce značky Unold. Výrobek podobný Kenwoodu je prodávaný pod názvem s číselným označením Unold 78526.

UNOLD 78526

UNOLD-78526

Výrobky značky Unold jsou výsledkem práce rodinné firmy založené již v roce 1966. Robot Unold 78526 je zákazníkům nabízen v plastovém provedení ve stříbrné barvě. Bezesporu nejlepší části celého robota je 4-litrová nerezová mísa. Dále je robot vybaven nastavitelnou rychlostí umožňující provést plynulé přechody během míchání a hnětení a užitečným, a dnes i zákazníky požadovaným, systémem planetárního míchání. Čtyři účelné přísavky zajišťují bezpečnost robota proti sesuvu a praktický transparentní lapač tvoří zábranu proti úniku hmoty z mísy.

Rychlost míchání lze vybrat ze šesti nabízených variant, tedy dle aktuální potřeby. Výrobce doporučuje používat kuchyňský robot na zpracování vaječných bílků a pro přípravu lehkých krémů či zmrzlin. Poradí si ale i s přípravou litých a těžších těst jako jsou těsta kynutá a chlebová. Jistou nevýhodu představuje výkon motoru, který v tomto případě činí pouhých 350W. Výkon se nepříjemně podepisuje na kvalitě zpracovávaných tužších těst.

Součástí balení kuchyňského robotu UNOLD 78526

 • praktická nerezová mísa s obsahem 4l
 • 2x hnětač
 • 1x metla
 • 1x stěrka
 • praktický transparentní lapač
 • příručka s recepty

Kenwood KM 336 Chcef Classica

KitchenMachine-KM335ClassicChef3

Na začátku popisu, je třeba vyzdvihnout odolný kovový obal v barevné kombinaci slušivé bílé se stříbrnou. Robot s rozměry 29 x 23,5 x 32 cm a hmotností 6,5 kg je vybaven praktickou nerezovou nádobou s objemem 4,5l. Součástí robota je tzv. K- metla, přesněji lopatka ve tvaru písmene K, kterou nejvíce oceníte při přípravě sladkostí, zákusků, ale i masitých výrobků. Počínaje od piškotových koláčů, přes jemné pečivo, cukrovinky, cookies a konče u karbenátků a těsta na výrobu oblíbených a v gastronomii rychle využitelných těstovin. Přiložený hák na tuhá těsta vyniká rychlým, precizním a efektivním způsobem hnětení. Balonová metla s jemnou strukturou je vyrobena z nerezové oceli a díky svému balonovému tvaru dokáže dostat do šlehaného těsta maximální množství vzduchu. Snadno si poradí se zpracováním vaječných bílků, ale i hutnějších litých těst. Součásti robotu je plastovým mixér s kapacitou 1,5 l, jehož prostřednictvím si dokážete vyrobit lehce stravitelné pyré.

Robot Kenwood KM 336 Chcef Classica Premium je vybaven mechanickým knoflíkovým ovládáním se šesti stupni rychlosti. Samozřejmostí je planetární systém míchání. Umožňuje míchacím nástrojům otáčení a dokonalý pohyb kolem vnitřku mísy a výsledkem jsou promíchané ingredience.

Součástí balení kuchyňského robota

 • K metla
 • hák na tuhá těsta
 • balonová metla
 • plastový mixér AT 337
 • nerezová mísa s kapacitou 4,5 l
 • ochranný kryt proti rozstřiku
 • stěrka

Srovnání Unold versus Kenwood

Již po přečtení předchozích řádků jste si mohli vytvořit vlastní obrázek o kvalitě, přednostech a záporech srovnávaných robotů. Srovnáním jsem došla k závěru, že v případě robotu Unold dostanete za málo peněz také málo muziky. Unold lze doporučit především jen tzv. svátečním hospodyňkám.

Oba srovnávané roboty jsou si tvarově velmi podobné. Rozdíly začnete objevovat až při jejich bližším zkoumání. Hlavním viditelným rozdílem je barva. Ovšem barva nerozhoduje o kvalitě. Barvu si člověk vybírá podle svých aktuálních potřeb a také podle vlastních sympatií. V tomto případě je barevný rozdíl celostříbrné a bílé se stříbrnými doplňky, tím minimálních, co byste museli řešit.

Už podstatnějším rozdílem je z hlediska životnosti plastový a kovový obal. Zde je potřeba u plastového obalu počítat s rizikem poškození. Dalším podstatným rozdílem je výkon motoru u jednotlivých robotů. Kuchyňský robot UNOLD 78526 je na trhu nabízen s motorem o výkonu 350W a kuchyňský robot Kenwood KM 336 Chcef Classica Premium je nabízen s motorem o výkonu 800W. Tento zásadní rozdíl má vliv na jejich provozní vlastnosti. Robot Unold s nižším výkonem motoru se jen těžko vyrovnává se zpracováním těžším těst. Výkonnost se také podepisuje na opotřebování robotu jako takového a na kvalitě zpracovaného těsta. Hravě si poradí jenom s lehkými krémy a bílkových sněhem. Pořídit si výrobek značky Unold se vyplatí jen domácnostem, které jeho služeb budou využívat zřídka nebo jen na přípravu lehčích hmot. Naopak s robotem značky Kenwood se budete moci věnovat kulinářskému umění ve větším rozsahu. Získáte nejen věrného a spolehlivého pomocníka, ale vaše pečení dostane rychlost a až dech beroucí nadýchanost. Má sílu a opravdu velmi dobře šlehá. Jistou nevýhodou, kterou poznáte časem je vyšší cena nabízené příslušenství. A pro snadnější manipulaci by hlavní nádoba potřebovala ucho.

V současné době je cenový rozdíl mezi oběma roboty přibližně 2 tisícový. Ve výsledku tak opět záleží na každém jednotlivci, jeho preferencích a potřebách pro jaký typ robotu se rozhodne.

Fotogalerie


Autor recenze: Radomír Pavelka | Publikováno: | Štítky:

Již není možno přidávat komentáře. Diskuze byla uzavřena.


Informace

Provozovatel: Ludmila Pannová
e-mail: info[et]kuchynsky-robot.info

Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem provozovatele.

Slovenská verze – Kuchynský robot – rady, testy a recenze

Copyright © 2012 - 2021 | Všechna práva vyhrazena | Kuchynsky-robot.info

To Top