Příslušenství pro kuchyňské roboty Kenwood Chef, Major a Cooking Chef – 1. část

Značka Kenwood patří mezi ty značky, které nabízejí pro své roboty řady Chef a Major maximální možné příslušenství. Mnohé z nich se bez problémů dají použít i pro řadu Cooking Chef. Konstrukčně se jedná o stejné stroje, jen je potřeba dát pozor na místo připojení. Všechny řady obsahují minimálně 3 výstupy, vyšší řady pak mají o jeden vstup více. Obrázek ukazuje jednotlivá místa.

pripojna-mista

Číslem 4 je označeno místo, které nemají všechny typy robotů a podle toho je potřeba volit příslušenství. V následujícím textu si představíme jednotlivé díly příslušenství a u každého zmíníme i místo připojení. Jelikož příslušenství je opravdu mnoho, dnes se seznámíme s první sedmičkou. Následující dny se zde objeví ještě dva další díly.

Doporučení: U některých součástek sice výrobce uvádí, že je možno je mýt v myčce. Z osobní zkušenosti to však nedoporučuji. Sůl je hodně agresivní a umytí v ruce není náročné. Při mytí rozhodně neztratíte drahocenný čas.

Nerezová mísa

Je vyráběna v několika kombinacích variant – dvě velikosti, s/bez uší, broušený/leštěný nerez. Větší velikost mísy mají roboty řady Major. Chef má mísu o velikosti 4,6l a Major pak o velikosti 6,7l. Uši mají mísy řad Chef i Major označené jako Titanium. Uši má samozřejmě i řada Cooking Chef. Pro mísy je u robotů určeno místo v části pod přípojným bodem číslo 1. V případě dokoupení další mísy, je vhodné si pořídit mísu s ušima. Základní modely obou řad uši nemají a občas by se hodila.

Nerezová mísa

Nerezová mísa


K-metla, balonová metla, hnětací hák

Jedná o základní příslušenství všech robotů, vyrábí se ve dvou variantách. Buď v broušeném nebo leštěném nerezu. Velikosti jsou stené, lze je tedy bez problémů zaměnit. Jelikož roboty Kenwood všech tří zmíněných řad se vyznačují planetárním systémem míchání, všechny metly a háky mají stavitelnou výšku pomocí aretačního šroubu. Pokud dokupujete metly nebo hák, vždy před prvním mícháním, šleháním, hnětením zkontrolujte správnou výšku. Postup nastavení je popsán v manuálu.

Metly

Metly


Kryt proti rozstřiku

Je dodáván v několika variantách. Existuje zvlášť kryt pro řady Chef/Major model Classik a Premier, a zvlášť pro model Titanium. Pozor tedy při výběru. Kryt je u těchto robotů trošku slabším místem, protože drží jen na výklopném rameni pomocí dvou drobných prohlubní a krytu. Je jen otázkou času, kdy kryt nebude na výklopném rameni držet.

Víko proti rozstřiku

Víko proti rozstřiku


Bubínkové struhadlo AT643

Je ideální pro nepřerušované strouhání a plátkování zeleniny, ovoce, ořechů, sýrů. Struhadlo je dodáváno společně s 5 bubínky a menším násypným tácem. Připojuje se k přípojnému místu číslo 2. Po oddělání čelní krytky s logem se struhadlo nasune a zaaretuje. Následně se zasune vybraný bubínek. Samotné struhadlo je bytelné. Bohužel spojení s robotem již takové není a v případě, že je potřeba vyvinou větší sílu na strouhané suroviny (strouhání brambor na placky), je dobré zespod struhadlo přidržovat.
Bubínky jsou z odolného nerezu, ostré. Ani při častějším použití se netupí.

Bubínkové struhadlo

Bubínkové struhadlo


Flexi metla AT501 nebo AT502

Pro krémy a lehká těsta je vhodné dokoupit flexi metlu. Jedná se o kovovou metlu, na kterou je nasazená guma, která se dá lehce sundat. Flexi metla se prodává ve dvou velikostech – zvlášť pro řadu Chef (AT501) a řadu Major (AT502).

Flexi metla

Flexi metla


Food processor AT647 a AT640

Jedná se klasický strouhač, se kterým se můžete nejčastěji setkat u konkurenčních robotů. Vyrábí se ve dvou provedeních – menším plastovém a větším z nerozbitného materiálu TritanTM, který se údajně dá použít i do myčky. Strouhání zajišťuje 6 dodávaných disků pro jemné, hrubé strouhání, jemné a silné plátky, nudličy julienne a parmazán. Processor se díky noži dá využít k sekání masa, ryb, strouhanky, ořechů, či zpracování malých objemů těsta. Food processor je určen pro roboty, které mají výstup střední rychlosti (modely Titanium a Cooking Chef) . Přípojný bod číslo 4

Food processor

Food processor


Kráječ a strouhač AT340

Toto nové příslušenství částečně nahradí Food processor. Je speciálně uzpůsobeno na strouhání a krájení velkého množství zeleniny a ovoce. Je ideální na zeleninové saláty, strouhání brambor na hranolky nebo bramboráky, či strouhání sýru. Je dodáván se 6 kotouči. Oproti food processoru nemá sekací nůž a je určen na všechny řady, neboť se připojuje na přípojné místo číslo 3.

Kráječ a strouhač

Kráječ a strouhač


Pokračování příště…

 

Fotogalerie:


Vyběr podle značky

Další recenze

Další recenze a testy kuchyňských robotů najdete na portále Arecenze.cz – zde doporučujeme recenze nejlepších kuchyňských robotů a zde mixérů. Využít také můžete článek jak vybrat kuchyňský robot na portále https://www.roboty-kuchynske.cz/

Informace

Provozovatel: Ludmila Pannová
e-mail: info[et]kuchynsky-robot.info

Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem provozovatele.

Slovenská verze – Kuchynský robot – rady, testy a recenze

Copyright © 2012 - 2021 | Všechna práva vyhrazena | Kuchynsky-robot.info

To Top