Příslušenství pro kuchyňské roboty Kenwood Chef, Major a Cooking Chef – 2. část

Dnes pokračujeme další várkou příslušenství pro kuchyňské roboty Kenwood Chef, Major, případně Cooking Chef. Pro připomenutí je níže obrázek s přípojnými místy robota. Připomínám, že přípojný bod číslo 4 obsahují pouze modely všech tří řad bez rozdílu, které jsou ještě označeny Titanium. Předchozí díl přehledu příslušenství naleznete zde.

Doporučení: U některých součástek sice výrobce uvádí, že je možno je mýt v myčce. Z osobní zkušenosti to však nedoporučuji. Sůl je hodně agresivní a umytí v ruce není náročné. Při mytí rozhodně neztratíte drahocenný čas.

Kostičkovač MGX4

Novinka letošního roku umožňuje velmi snadno a rychle nakrájet zeleninu, ovoce, tvrdý sýr, maso, uzeniny na kostičky o velikosti 10 x 10 mm. Jeho předností je snadné sestavení a rozebrání. Součástí balení je i velmi efektní nástroj na čištění zbytků. Nemusíte tak sahat dovnitř. Kostičkovač se dá použít na všechny řady + mlýnky na maso řady MG400/MG500. Připojuje se k přípojnému místu číslo 2.

Kostičkovač MGX4

Kostičkovač MGX4


Citrusovač AT312

Pokud velmi často lisujete citrusy, lisujete větší množství, děláte si tak šťávu doma, pak AT312 je tou pravou volbou. Nádoba zvládne připravit najednou až 600 ml šťávy a poradí si s jakoukoli velikostí citrusu. V případě, že šťávu nelisujete často, nebo spíše nelisujete větší množství, lze s úspěchem použít lis na bobuloviny. Lis na citrusy je složen ze dvou částí – nádoby, do které teče šťáva a struhadla, které se otáčí. Připojuje se k přípojnému místu číslu 3 a lze jej tedy použít na všechny řady robotů.

Citrusovač AT312

Citrusovač AT312


Mini chopper/mlýnek AT320A

Jestliže váš robot neobsahuje přípojné místo číslo 4, nemůžete tak připojit food processor, a sekání potřebujete, pak mini chopper vám může pomoct. Malý skleněný mlýnek na přípravu dětské výživy, marinád, dresinků, mletí koření a kávy (znalci kávy však pravděpodobně použijí jiné zařízení), sekání bylinek a ořechů to je AT320A. Mlýnek je dodáván společně se třemi skleněnými nádobkami a víčky pro snadné uchování připravených potravin.

Mini chopper/mlýnek AT320A

Mini chopper/mlýnek AT320A


Mlýnek na maso AT950A

Další dokonalý díl příslušenství. Mlýnek na maso je o velikosti klasického ručního mlýnku, který určitě máte v domácnosti. Mimo rozdíl ruční/elektrický, je hlavně rozdíl ve zpracování, kdy např. i po delším používání je nůž ostrý. Výhodou navíc je, že mlecí disky (po našemu šajbky) jsou kompatibilní s tím ručním. Mlýnek je dodáván se třemi mlecími disky (jemný 3mm, střední 4,5mm, hrubý 8mm), velkou násypnou deskou a jejím průhledným plastovým krytem. Součástí je i nástavec pro přípravu domácích klobásek, párků, masových specialit – plnič střev a střívek. Plnič je umně skryt v plastovém pěchovadlo. Jediným mínusem u celého mlýnku je právě pěchovadlo, které se špatně drží zvlášť v mastných rukou. Vrch se navíc dost často oddělává. Mlýnek se připojuje v přípojnému místu číslo 2 a lze jej použít na všechny řady a modely.

Mlýnek na maso AT950A

Mlýnek na maso AT950A


Mlýnek na obilí AT941A

Jednoduchý, ale výkonný plastový nástavec, který se používá k mletí zrn, luštěnin, rýže, pohanky nebo máku. Zastane tedy práci jako několik ručních mlýnků najednou. Plastová nádoba je dostatečně velká na domácí použití, pojme až 750g suroviny. Mlýnek mele rychle a spolehlivě. Mlýnek se připojuje k přípojnému místu číslo 2 a lze jej použít na všechny řady a modely.

Mlýnek na obilí AT941A

Mlýnek na obilí AT941A


Nástavce na těstoviny

Nástavce jsou k dostání v několika různých provedeních, záleží jaké těstoviny preferujete. Základ tvoří nástavec na ploché těstoviny AT970A. Nástavec na špagety AT974A, nástavec na tagliatelle AT971A, nástavec na tagliolini AT972A a nástavec na trenette AT973A pak rozšiřují možnosti základního nástavce. Základní díl se s úspěchem dá použít i na tradiční české nudle. Všechny nástavce jsou vyráběny z kvalitního leštěného nerezu. Všechny nástavce se připojují k přípojnému místu číslo 2 a lze je tak použít na všechny řady a modely Kenwood.

Nástavce na těstoviny

Nástavce na těstoviny


Nástavec na tvarované těstoviny AT910

Výrobce Kenwood samozřejmě nezapomíná ani na těstoviny ala „sekané potrubí“. Díky tomuto nástavci je možno vyrobit až 12 různých tvarů. Nástavec je dodáván s násypnou deskou (litý kov), bronzovým nástavcem na rigatoni a ručně posuvným nožem pro individuální odkrajování pasty. Další nástavce je možno dokoupit: spaghetti quadri AT910006, spaccatelli AT910005, silatelli AT910008, pappardelle AT910007, orecchiette AT910013, maccheroni AT910004, linguine AT910009, fusilli AT910010, conchigliette AT910011, casarecce AT910003, bucatini AT910012, bigoli AT910002, tvořítko na cukroví AT910014. Základní nástavec se připojuje do přípojného místa 2 a je kompatibilní se všemi řadami i modely značky Kenwood.

Nástavec na tvarované těstoviny AT910

Nástavec na tvarované těstoviny AT910


 


Vyběr podle značky

Další recenze

Další recenze a testy kuchyňských robotů najdete na portále Arecenze.cz – zde doporučujeme recenze nejlepších kuchyňských robotů a zde mixérů. Využít také můžete článek jak vybrat kuchyňský robot na portále https://www.roboty-kuchynske.cz/

Informace

Provozovatel: Ludmila Pannová
e-mail: info[et]kuchynsky-robot.info

Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem provozovatele.

Slovenská verze – Kuchynský robot – rady, testy a recenze

Copyright © 2012 - 2021 | Všechna práva vyhrazena | Kuchynsky-robot.info

To Top