Kuchyňský robot Kenwood kMix

Recenze
Recenze a test Kenwood KMX 61

Kuchyňský robot značky Kenwood nabízený pod označením KMX61 řady kMix zaujme potencionálního zákazníka na první pohled, a to především krásnou a do dálky zářící červeně lakovanou hlavou. Ovšem samotná, ať už sebelíp vypadající, hlava kuchyňský robot netvoří. Stěžejním jsou jeho funkce, jako je hnětení, krájení, krouhání, strouhání, šlehání a mletí, to jak masa, tak i zeleniny. Aktualizováno v březnu 2021

Kuchyňský robot Kenwood KMX61 jsem si vyhlédla v jednom internetovém obchodě. Po delším zkoumání jeho kladů a záporů jsem se rozhodla k jeho objednání. Na druhé straně je pravdou, že má volba byla již předem daná. Dalo by se říci, že šlo o lásku na první pohled. Jediné co mě zdrželo od nákupu, byla má vrozená váhavost.

Co naleznete v balení

Netrvalo dlouho a domu mi dorazil balík s více než 8-kilovou zátěží. Již rozměry samotné krabice (délka 22,3 cm, šířka 36,1 cm a výška 34,9 cm) napovídali, že se mi splní sen a robot najde své stále místo i na mé prostorově omezené kuchyňské lince. U rozbalení krabice se sešla celá rodina a společně jsme se probírali jednotlivými komponenty robotu. To bylo radosti! Pomalu jako kdybychom si koupili nové auto! Rodina byla nadšená nejen samotným robotem, ale jak domnívám, také vidinou zajímavých gurmánských zážitků.

Použití

Kuchyňský robot Kenwood KMX 61 je vyroben v kombinaci materiálů kovu a plastu. Ve výbavě má mechanické – knoflíkové ovládání. Kromě plynulé regulace rychlosti je také vybaven planetárním systémem míchání. V tomto případě se metla robotu otáčí kolem své osy a také kolem obvodu mísy. Výsledkem jsou kvalitněji promíchané suroviny.

Součástí robotu je příslušenství, které se skládá z hlavní mísy vyrobené z leštěného kovu s praktickými držadly a obsahem 5 l. V balení dále najdete 3 mohutné míchací metly. Jednotlivě – hák na tuhá těsta, dále tzv. „K“ metlu na lehká těsta a balónovou metlu na šlehání krémů. Měla jsem možnost srovnání metel od kMix a chef téže značky. Metly jsou tvarově stejné, ale u kMix jsou daleko mohutnější a vzbuzují větší důvěru.


Videorecenze


Dalším užitečným pomocníkem je mlýnek na maso prodávaný pod označením AX950. Má 3 vyměnitelné kotouče na mletí masa s poloměrem 3 cm s rozměry dírek 3 mm, 4,5 mm a 8 mm, které je možné použít i na zeleninu. Součástí mlýnku na maso jsou i nástavce na plnění domácích klobás, párků a zabijačkových jitrnic. V případě, že nemáte důvěru v uzeninu prodávanou na našich pultech, získáte s mlýnkem na maso také možnost vyrobit si uzeninu vlastní.

Kuchyňský robot Kenwood KMX61 též disponuje praktickými struhadly. V tomto případě se jedná o bubínkové struhadlo AX643, jehož součástí je 5 různých bubínkových nástavců od jemného k nejhrubšímu.

Co všechno robot zvládne

tuhá těsta 1,3 kg
vaječný bílek 12 ks max.
hotový koláč 2,7 kg
mouka na výrobu pečiva 0,68 kg

Závěrečné zhodnocení KMX 61

Jak již jsem uvedla výše o volbě kuchyňského robotu Kenwood KMX 61 jsem byla rozhodnuta během chvíle. Podstatně delší chvíli mi trvalo samotné zakoupení. Dnes na základě několika měsíční zkušenosti bych své rozhodnutí neměnila. Manekýn jak jsme si našeho dobrovolného sluhu pojmenovali, nás denně přesvědčuje o svých designových a hlavně funkčních kvalitách. Nejvíce jsme ocenili hák na tuhá těsta, míchá zcela bezkonkurenčně. Dále pak balónovou metlu, se kterou se bramborová kaše promění během chvíle v gastronomickou pohádku. A o krémech nemluvě. Na Vánoce jsem osobně nejvíce ocenila K-metlu. Důkladně propracuje těsto, což mi velmi usnadnilo práci při konečné výrobě vánočního cukroví. Moc hezky se s těstem pracovalo.

Problémy se projevily až během krouhání. Například při strouhání jablek či brambor zůstává materiál ve struhadle. Na druhé straně nemá doma vyrobená strouhanka chybu. Za další chybičku považuji plastový kryt proti stříkání, který se mi zdá slabý a mám obavu o jeho životnost.

Takže jediné co bych robotu opravdu vytkla je jeho výkon. Dostupných 500 wattů se podepisuje na rychlosti a nepříjemném třesu, který kazí dojem z celého robotu.

Plusy Mínusy
+ nádherný design – při krouhání zůstává materiál ve struhadle
+ jednoduchá údržba – trošku hlučnější
+ velká kovová mísa s úchyty – chybí mixér
+ výborně šlehá a hněte – plastový kryt proti rozstřiku
+ jednoduché sestavení příslušenství  
+ planetové šlehání  

Výrobce kuchyňského robotu Kenwood KMX 61 nabízí zákazníkům možnost dokoupit si nástavce na výrobu oblíbených italských těstovin (Rigatoni, Tagliatelle a dalších).

Fotogalerie


Autor recenze: Radomír Pavelka | Publikováno: | Štítky: ,

Komentáře uživatelů

 1. Radomír Panna

  Známá ho má doma a nemůže si ho vynachválit. Určitě neprohloupíte.

  31.5.2013 at 8:55
 2. Veronika

  Plastový kryt proti rozstřiku má!

  28.5.2014 at 10:24
 3. Radomír Panna

  Dobrý den, děkujeme za info.

  29.5.2014 at 10:24
 4. Eva

  Koukala jsem na něj, nevypadá zle. Jen mě trošku děsí ten motor. Fakt stačí 500W?

  31.5.2014 at 8:54
 5. Radomír Panna

  Dobrý den, omlouvám se za pozdější reakci, byl jsem pryč. S Kenwoodem kMix určitě neprohloupíte. Tenhle robot si pořizují i restaurace, kde je 100% vytíženější, než v domácnosti.
  Jinak podle vlastní zkušenosti určitě zvládne kilo mouky.

  2.8.2014 at 20:19
 6. Monika

  Dobry den.Rozhoduji se ke koupi robota Kenwood,jen nevim,jaky model.Zvladne kmx zadelat testo na buchty ci vanocku z 1 kg mouky?
  Monika

  2.8.2014 at 20:18
 7. Martina

  Dobrý den, rozhoduji se mezi Kenwood KMX61 a ETA Gratussino. A přiznám se, mám zamotanou hlavu. Který se Vám líbil ve výkonu víc?

  11.11.2014 at 23:40
  • Radomír Panna

   Dobrý den, Martino. Tady je každá rada drahá. KMX je stylovka. Má kovové tělo, hodně slušné dokoupitelné příslušenství. Částečně nevýhodou je papírově slabší motor. Díky zpřevodování, ale vše zvládne. Gratussino je oproti tomu plastové, ale zase držák. Při testu jsme s ním byli hodně spokojeni.
   Vzhledem k ceně KMX, pokud byste přidala cca 1000 Kč, je možné získat Eta Gratus, který je daleko vybavenější, navíc kovový.
   Pokud bych všechny tři měl seřadit a doporučit, pak:
   1 – Eta Gratus
   2 – Kenwood KMX
   3 – Eta Gratussino

   Ale rozdíl mezi 2-3 je nepatrný.

   12.11.2014 at 8:46
 8. Martina

  Moc děkuji za rychlou odpověď.

  12.11.2014 at 20:24
 9. Joluš

  Dobrý den,
  uvažuji o zakoupení robota, ale pořád se nemůžu rozhodnout mezi Kenwood kMix 61 a Etou Gratus. Pro mně vyhrává spíš Kenwood, protože má obsáhlejší příslušenství v ceně, ale zase mně zaráží ten nízký výkon.
  Myslíte si, že najdu někde jiný robot, teď nemyslím profi, ale určený pro domácnost, který by umíchal chlebové těsto z 1,5 – 2 kg mouky?
  Děkuji

  13.11.2014 at 11:26
  • Radomír Panna

   Dobrý den, výkonnější v tomto případě je Eta Gratus. Ten mohu vřele doporučit. Oba roboty mají kovové převody, a motor je dobře zpřevodován, není tak problém s příkonem, který je uváděn. Ten je podstatný spíše u plastových robotů.
   Eta zvládne bez problémů 1,5 kg mouky. Recenzi na něj najdete zde. Sám jsem velký chleba zkoušel a robot si s těstem jen pohrával. Manuál je Etou aktualizován, musím jej ještě vyměnit na našich stránkách.
   Add příslušenství – KMX nemá možnost připojit mixér. U Ety příslušenství koupíte v základu, u KMX většinu dokupujete.

   13.11.2014 at 12:21
 10. Joluš

  Děkuji za expresní odpověď. Jestli můžu ještě srovnání s Kenwood KMM 770.
  Děkuji

  13.11.2014 at 13:56
  • Radomír Panna

   KMM770 patří do řady Major. Jedná se o velký robot, v podstatě srovnatelný s Gratusem. Když je srovnám, pak Major nemá mísu s ušima (Gratus má), při práci docela nedostatek, mixér Majoru zvládne teploty potravin vyšší než 80°C (Gratus ne). Major má oproti Gratusu v základu menší výbavu.
   Nešvarem všech robotů podobné konstrukce je, že se při mísení, hnětení, výkyvné rameno pohybuje do stran. U Kenwoodu se časem kýve dost podstatně. Eta působí díky své barvě na kuchyňské lince luxusněji. Když jsem je dal na kuchyňské lince k sobě, Kenwood působil jako chudý příbuzný. Pokud bych se měl dnes rozhodovat o koupi, pravděpodobně bych, nebo spíše manželka sáhla po Etě.

   13.11.2014 at 19:20
 11. Joluš

  Děkuji, moc si cením Vašich odpovědi.

  13.11.2014 at 20:13
 12. Jan

  Žádné obavy o výkon motoru, vánočku dělám neustále a kilo mouky je pro robot hračka.

  20.3.2015 at 10:52
 13. jana

  Potřebovala bych strovnání se Sencorem pastels.
  Ve specifikacích se uvádí někde výkon 500 někdy 1000W. Jak je to vlastně s výkonem a příkonem. Jaký je čistý výkon u kenwoodu a u sencoru.

  Děkuji

  10.12.2016 at 10:34
 14. Ladislav Kovařčík

  Dobry den. Při strouhání ořechů se mezi ořechy a bubínek dostala malá část skořábky a následkem toho došlo k prasknutí umělohmotného pouzdra a bubínek při sebemeším zatížení prokluzuje.Prosím tímto o radu, kde tento strouhací bubínek získat. Jinak tento Robot pacuje bezvadně již několik let, Děkuji předem za informaci.

  6.11.2018 at 18:21

Informace

Provozovatel: Ludmila Pannová
e-mail: info[et]kuchynsky-robot.info

Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem provozovatele.

Slovenská verze – Kuchynský robot – rady, testy a recenze

Copyright © 2012 - 2021 | Všechna práva vyhrazena | Kuchynsky-robot.info

To Top