Recenze
Recenze a test Philips HR 7762

Na začátku popisu kuchyňského robotu Philips, nabízeného pod označením HR 7762 ráda udělám výjimku a přejdu rovnou k hodnocení. Kuchyňský robot Philips je praktickým, skladným a zásluhou velmi promyšleného zpracování také snadno sestavitelný kuchyňským pomocníkem.

Tyto vlastnosti ho právem řadí do nejvyšší řady výrobků Philips pojmenované Viva Collection.

Co najdete v balení

Po rozbalení prostorově nenáročné krabice se mi dostalo do ruky esteticky vyvážené tělo robotu s velmi praktickými přísavkami. Na konci mého prvního seznámení se s robotem jsem si prohlížela výrobek s rozměry délkou 210mm, šířkou 210mm a výškou 368mm a výkonem 750W.

Použití

Kuchyňský robot Philips je vybaven kompaktním nastavením 3 v 1, nádobou s obsahem 2,1 l,
mixérem a mlýnkem. Robot je výrobcem dodáván včetně bohatého příslušenství s celkovými 28 funkcemi.

Na kvalitně odvedené práci se podílí výkonný a přesný 750W silný motor se dvěma rychlostmi a pulzem pro maximální kontrolu. Kapacita mísy robotu je vhodná ke zpracování až pěti porcí najednou. Robot je vybaven mechanicko-knoflíkovým ovládáním.

Součástí velmi bohatého příslušenství jsou celkem 4 celokovové kotoučové nástavce z nerezové oceli určené k jemnému a hrubému strouhání, ke krájení hranolků a k drcení sýrů, brambor apod..
Dalším a neméně praktickým příslušenstvím jsou minisekáček, nárazuvzdorná nádoba mixéru s obsahem 1,2 l, nerezový sekací nůž ve tvaru S, emulgační disk a příslušenství ke hnětení.

Co všechno zvládne

Příklady zpracování surovin najednou:

Maximální pracovní kapacita hlavní nádoby (přísady 1,5 l suché, 1,5l tekuté
Maximální pracovní kapacita hlavní nádoby (mouka): 500g mouky
Maximální provozní kapacita nádoby mixéru: 1 l
Maximální kapacita minisekáčku: 250 ml

Zhodnocení kuchyňského robotu Philips HR 7762

Kuchyňský robot Philips HR 7762 mi poskytl kvalitního pomocníka za více jak přijatelnou cenu. Potěšil mě jednak design a také celková kvalita jednotlivých komponentů. Ocenila jsem především promyšlenost jejich zpracování. Čtyři celokovové nástavce z nerezové oceli si hravě poradily s potřebou mého strouhání a drcení a k radosti mých dětí jsem využila i hranolkovač.

Přiložený mixér s obsahem 1,2 l jsem ocenila především během mixování polévek a omáček. Osvědčil se mi i pro drcení ledu. Sekací nůž používám k rychlému nasekání cibule, masa, ořechů a některé zeleniny. Za pomoci emulgačního disku připravuji domácí majonézu. Využívám ho rovněž i pro šlehání smetany a vaječných bílků. Minisekáček používám zejména k drcení kávových zrn, pepře, sušeného koření, ořechů a bylinek.

Pro šlehání smetany, vajec a přípravu kynutého a šlehaného těsta se mi osvědčilo používat rychlost číslo jedna. Druhou z nabízených rychlostí používám pro krájení cibule, masa, mixování polévek, koktejlů a při úpravách spojených se strouháním, krájením a škrábáním zeleniny.
Robot Philips HR 7762 s celkovou hmotností 4,75 kg je praktickým výrobkem s více funkcemi. Hodí se do domácností s průměrnými kulinářskými zkušenostmi a tomu odpovídajícím časem. Je prostorově nenáročný a má důmyslné zpracovaní. Příjemnou vychytávkou je barevné označení kombinací příslušenství a rychlostí. Robot je výrobcem dodávám včetně praktického prostoru pro uložení příslušenství, které lze mýt i v myčce. Osobně dávám přednost ručnímu mytí, použité příslušenství lze snadno a rychle opláchnout.

Fotogalerie


Autor recenze: Radomír Pavelka | Publikováno: | Štítky:

Již není možno přidávat komentáře. Diskuze byla uzavřena.


Informace

Provozovatel: Ludmila Pannová
e-mail: info[et]kuchynsky-robot.info

Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem provozovatele.

Slovenská verze – Kuchynský robot – rady, testy a recenze

Copyright © 2012 - 2021 | Všechna práva vyhrazena | Kuchynsky-robot.info

To Top