Kuchyňský robot
Recenze Kenwood KM287 Prospero

Malý kompaktní kuchyňský robot Kenwood Prospero KM287 s výkonným 900W a velkou výbavou Vás v kuchyni nezklame. Vždy splní Vaše očekávání.

S maximální výbavou v základu nemá problém hnětat, šlehat, míchat, krouhat, strouhat, mixovat, lisovat, mlít.

Pro bezpočet bezpečnostních pojistek je robot...
Celý popis

Malý kompaktní kuchyňský robot Kenwood Prospero KM287 s výkonným 900W a velkou výbavou Vás v kuchyni nezklame. Vždy splní Vaše očekávání.

S maximální výbavou v základu nemá problém hnětat, šlehat, míchat, krouhat, strouhat, mixovat, lisovat, mlít.

Pro bezpočet bezpečnostních pojistek je robot více než vhodný do mladé rodiny s malými dětmi.

V základní výbavě najdete balónovou metlu, K metlu, hnětací hák, skleněný mixér, mlýnek na maso se dvěma kotouči, citrusovač, odšťavňovač, food processor s 3 kotouči, skleněný multimlýnek vhodný na bylinky, koření, kávu, plastový kryt proti rozstřiku.

Součást balení

Balónová metla
Hnětací hák
Míchací metla
Univerzální metla
Přídavná nádoba
Víko proti rozstřiku
Mixér (objem mixéru) (1.2 l)
Food processor
Odšťavňovač
Lis na citrusy
Mlýnek na maso
Plnička uzenin
Mlýnek na mák
Mlýnek na obilí
Mlýnek na kávu/bylinky
Struhadlo s bubínky (počet)
Stěrka
DVD s recepty

Dokoupitelné příslušenství

 • Mlýnek na maso AT261
 • Odstředivý odšťavňovač AT265
 • Plastový mixér AT262

Hodnocení robota

Tělo robota 3
Příslušenství 5
Ovládání 4
Bezpečnost 5
Podpora výrobce 3

Hodnocení je subjektivním hodnocení redakce. Hodnocení 1 - 5. Čím vyšší počet hvězdiček, tím vyšší hodnocení.

 • Tělo robota - zpracování robota
 • Příslušenství - zpracování příslušenství, jeho dostupnost
 • Ovládání - snadnost ovládání, přípojování příslušenství, apod.
 • Bezpečnost - bezpečnostní pojistky
 • Podpora výrobce - jaký servis poskytuje svým zákazníkům, zda nabízí možnost stažení

Tělo robota

Příkon motoru 900 W
Materiál těla Plastové
Barva Stříbrný
Display
Pulsní spínač
Plynulá regulace rychlosti
Planetární systém mísení
Ovládání Knoflíkové
Převody Plastové
Úložný prostor
Objem hlavní nádoby (materiál) 4.3 l
Materiál hl. nádoby nerez

Rozměry + hmotnost

Šířka 24.3 cm
Výška 29.2 cm
Hloubka 31.3 cm
Hmotnost 4.5 kg

Ostatní roboty řady

Podívejte se i na ostatní kuchyňské roboty ze stejné řady. Mnohdy za drobný příplatek dostatenete daleko výbavenější kus.

Komentáře uživatelů

 1. Lenka

  dobrý den
  jde na něm udělat i strouhanka? to jsem nikde nenašla a je u něj i plnička uzenin když je tu psaná? jinde to psané nevidím..taky vidím různě na stránkách dílů..někde mín nekde víc, jak je to možné? myslela jsem, že at ho koupim kde chci, vždy dostanu to, coje psané tady to příslušenství?

  24.5.2015 at 23:52
  • Radomír Panna

   Dobrý den, Lenko. Řada prospero se vyrábí v několika modifikacích. Je potřeba se dívat na číselné označení. Strouhanka by měla jít dělat na jednom z disků. Plničku uzenin Prospero 100% má. U prodejců je bohužel problém, že se s výrobkem neseznámí a pokud to není vysloveně uvedeno v nejakém přehledu, pak to nenapíší. Plničku najdete najdete skrytou v pěchovadle.

   25.5.2015 at 6:22
 2. Lenka

  děkuji za odpověď. Píšete, že se musím dívat na číselné označení…já právě mluvím pořád jen o Prospero KM 287, co jsem se dívala, tak jsem našla vždy jiný popis příslušenství.. Např u Expert elektro měli napsáno snad jen metly? Ted nevím přesně, ale toliko příslušenství tam určitě psáno nebylo. Nerada bych si jej objednala a aby mi došel jen s metlama, když má mít takové bohaté příslušenství. Je z tvrzeného plastu nebo z měkčího? Když jsem chtěla koupit Bosch a „ochytala“ si kryt na mísu, tak jsem to vzdala, bylo to jak plexisklo měkké..

  25.5.2015 at 17:52
  • Radomír Panna

   Pokud kliknete na tlačítko koupit, nebo na logo Kasa, dostanete se do eshopu Kasy, která určitě ví, co prodává.
   Mezi obchodníky totiž naleznete prodavače, kteří ví, co prodávají a pak ty druhé… Ostatně to je i důvod vzniku těchto stránek. Před koupí našeho robota, jsem stál před podobným problémem. Obchodníci mají na svých shopech rozdílné informace, dobrat se ke všem informacím je problém. Jeden má to, druhý ono. Cílem stránek bylo poskytnout návstěvníkům maximum informací a doporučit jim případně nejvhodnější eshop.
   Add Prospero – jedná se lowend třídu značky Kenwood. Robot je, co se týče výbavy a zabezpečení, maximálně vybaven – to u jiných robotů není moc vidět. Ve srovnání s Boschem (stejná cenová hladina) však působí daleko plastověji (nevím, kterou řadu Bosche jste zkoušela, ale řada 5 je dost slušná, jak vzhledově, tak funkčně).
   Mám vyzkoušeno, že Prospero splní vše, co slibují v manuálu. Ostatně nižší verzi jsme docela dost podrobně testovali – recenzi najdete zde. Ať už vyberete Bosch nebo Kenwood, neuděláte chybu. Obě značky považuji na naše trhu za top

   25.5.2015 at 19:13
 3. Lenka

  Opět děkuji za odpověd a rady. V kamenném obchodě chci koupit kvůli případné reklamaci, nechci nic řešit přes poštu.. Po prostudování vaší recenze na prospero jsem dospěla k názoru, že neuhněte těsto na chleba? Ale co jsem četla recenze jinde, tak na něm chleba dělají, tak nevím… Pravda je ta, že 500g mouky plus přísady..tak nevím.. Bosch jsem zavrhla kvůli plastům co se lámou jako pojistky..nehodlám do takového s prominutím šmejda investovat, aby se mi pořád něco lámalo a já pořád kupovala a tím pádem aby mi příšel dráž než je pořízovací cena.. Na prosperu se mi líbí i mlýnek na kávu, tak já opravdu nevím 🙁 Ale rozhodně nechci koupit něco, co nebude zvládat… chci mlít maso, strouhat strouhanku, prostě aby byl k všestrannému použití.. A mám taky cenový strop bohužel 🙁 Přemýšlela jsem i o Etě, ale ta prý také už není kvalitní a je předražená.. Líbil se mi Moulinex QA407… Zkuste mi prosím poradit, já už myslela, že mám vybraný tento přístroj, ale jak vidím,tak ne a budu asi ještě dlouho vybírat, neřekla bych , že je výběr robotu trochu na úrovni tak složitý 🙁
  Děkuji za váš čas a pomoc

  26.5.2015 at 0:50
  • Radomír Panna

   Vemu to popořadě. Eshopu se nebojte, pokud bydlíte v blízkosti většího města, pak ty větší eshopy mají kamenné prodejny, kde se dá reklamace bez problémů vyřídit. Navíc oproti kamenné prodejně máte ze zákona výhodu v podobě 14 dní na tzv. vyzkoušení. Pokud Vám přístroj nesedne, je možné jej bez problémů vyměnit, vrátit. Ale samozřejmě záleží na preferenci.
   Prospero chleba uhněte, ale záleží na jeho velikosti. Pokud Vám stačí malý chleba, mísení na vícekrát, je to bez problémů. To kývání, které je popsáno v recenzi, je problém všech robotů s kyvným ramenem a planetárním systémem míchání. Když robot zkouším, pak jdu vždy na doraz, zkouším i větší množství surovin, chci vědět, co zvládne. Prospero není primárně špatný, záleží na požadavcích, na tom jaká úprava bude převládat. Na strouhání, krouhání, odšťavňování, mísení lehkých těst je perfektní. Je lehký, skladný. Pokud ale budete často hnětat tuhá těsta, pak bych na robot nespěchal, případně došetřil a pořídil něco výkonnějšího.
   Eta není špatná. Pořád na robotech pracuje. Před rokem jsem testoval Eta Gratus, nyní jej mám na stole znova (připravuji novou recenzi) a zase je lepší. Pokud se obejdete bez mixéru, pak můžu doporučit Etu Gratussino, která mě velmi příjemně překvapila. Bosch Vám nechci vnucovat, nevím jaké máte s ním zkušenosti. Na druhou stranu jsou Bosche nejprodávanější kuchyňské roboty právě v této cenové hladině a nezaznamenal jsem u nikoho problémy s lámáním, které popisujete. Možná jste měla jen smůlu na vadný kus. Těžko říct. Moulinex je … moulinex. Řekl bych, že je to jen krásný obal, nic víc. Když se podíváte přímo na stránky Moulinexu, najdete jen skromné údaje, nic moc se k robotu nedovíte. Špatné nejsou ani Philipsy. Noname značkám bych se vyhýbal.
   Když to shrnu, pokud si robot nepořizujete primárně pro hnětení chleba, pak klidně berte Prospero, zvládne toho opravdu hodně a je všestranný.

   26.5.2015 at 6:27
 4. Lenka

  To je právě asi ten problém, že ho chci především na hnětení chlebového těsta:-( Zeptám se, když dělám chleba, kde je 500g mouky + 300g kvásku + sůl a kmín (zanedbatelné množství), ale jde o ten kvásek + mouka… cca 800g +- zvládne to? Musím to míchat v kuse, ne na části..
  Jinak jak jsem psala výše, bych ráda, aby robot uměl opravdu hodně věcí, proto se mi líbil Prospero, ale zas na druhou stranu je mi jasné, když je všestranný, že za tu cenu nebude v kvalitě vyšších tříd Kenwooda.. Víc asi nepřišetřím 🙁 … Protože, ať se na to dívám ze které chci stránky, tak buď bych koupila kvalitnější, dražší, ale ten by neměl tolik příslušenství a dokupovat bych už nemohla.. Když koupím tento (hodně vybavený) tak nevím nevím.. Nechci něco dělat se strachem, že to neutáhne, že se pokazí a já přijdu o robota a i o peníze…
  S tím Moulinexem máte pravdu, líbil se mi moc, nabídka taky pěkná, ale měla jsem strach a dobře jsem udělala, že jsem do něj nešla. Podobný je též od Tefalu, údajně se tyto značky sloučily.. Philips nevím, nemám moc důvěru..
  K té Etě.. ano, dívala jsem se na Etu, ale cena byla jako Prospero a vybavení skoro žádné, jinak bych snad i do Ety šla..navíc má teď akci..
  Kdybych nemusela řešit peníze, tak by snad byl lepší výběr. jsem pořád na mrtvém bodě. Splácet nic nechci, chci za hotové.. áchjo..to je dilema..

  26.5.2015 at 14:29
 5. Lenka

  Ještě k té Etě Gratussino..dívala jsem se na něj, má mlýnek na maso, ale nestrouhá nebo ano? (strouhanku)

  26.5.2015 at 15:03
 6. Lenka

  A ještě do třetice..Eta Mezo, tam by se dalo dokoupit na strouhání a je levnější, otázka co kvalita? A pořád srovnávám prospero…který z nich vyhrává?

  26.5.2015 at 15:37
  • Radomír Panna

   Prospero zvládá pouze celkově 500 g tuhého těsta. Víc bych nezkoušel. Není na to koncipován. Etu Mezo se snažím získat k testu. Prozatím nemám s ním zkušenosti. Podle parametrů a fotek to bude o něco slabší než Gratussino. Příslušenství vypadá stejné, jako dražší Ety. Tj. Eta šetřila na těle robota i motoru, aby se s cenou dostala nízko. Podle manuálu zvládne něco málo přes 1 kg tuhého těsta celkově. Určitě výhodou jsou kovová převodová kola. V základu je robot vybaven šlehacími, míchací i hnětacími metlami, mlýnkem na maso s plničkou uzenin. Struhadla jdou za cca 1000 Kč dokoupit. Cenově se pak dostanete na částku 4500,- Kč. Jediné, co bude chybět, je mixér. Osobně bych tedy zvolil Mezo
   Další variantou, kterou bych mohl doporučit (záleží podle místa v kuchyni), koupit domácí pekárnu a food processor – Eta dělá slušná Centrina a Kenwood pak Multipro (1) (2) (3)
   Tím pokryjete veškeré potřeby na úpravu potravin, mimo var, v kuchyni

   26.5.2015 at 19:57
 7. Lenka

  Dobře…budu se tedy rozhodovat mezi Eta Mezo a Gratussino, pokud mezi nimi není žádný jiný rozdíl než ve vzhledu, nemám problém s levnějším Mezo, pokud je tam háček, tak uvidím co dál. Domácí pekárnu nechci už z důvodu, že robota využiju k více účelům a chléb chceme z trouby.
  Dívala jsem se, že se dá i dokoupit mlýnek na mák …časem… oželím asi tedy mixér a mlýnek na kávu co má Prospero a pravděpodobně zůstanu u „České“ značky..prý se tu už stejně nevyrábí, ale dělá se v Číně. Vcelku je mi to jedno kde se co vyrábí, záleží na tom, jestli vydrží.. 🙂

  26.5.2015 at 20:40
 8. Lenka

  Proč nechci Bosch? Okopírováno z heureky…je tam toho víc než dost.. Původně jsme o něm přemýšlela
  Koupil jsem ho na mletí hovězího masa. Nemám rád ty flaxy a blány tak to ořežu a melu pouze libové maso. takzvaná bezpečnostní rychlospojka je největší podvod!!! Vydržela 2 kg libového masa a po té se ukroutila. V obchodě mě zdělili že se na rychlospojku nevtahuje záruka a že sem tam musel strčit kost, nebo příliš dotáhnout převlečnou matici nebo jsem měl robot puštěný na pomalý stupeň. Objednal sem si tedy novou za 400kč!!!! Namontoval sem jí do robotu zlehka dotáhl převlečnou matici, pustil na nejvyšší výkon a hovězí maso sem nakrájel jen na tenké nudličky. Namlel jsem pouze 200g a pojistka se ukroutila!!!!! Dobře to mají výrobci vymyšlené prodávat kus plastu co má hodnotu 5kč za 400kč!!

  27.5.2015 at 15:21
 9. Jana Vernerová

  Dobrý den, koupili jsme dceři svatebním darem prospero KM 286, bylo by možné k němu přikoupit mlýnek na kávu?
  Děkuji Vernerová

  3.11.2015 at 10:03
  • Radomír Panna

   Dobrý den, mlýnek by měl jít dokoupit, zkuste se obrátit na autorizovaný servis. Osobně bych Vám ale na kávu doporučil spíše extra mlýnek s mlecími kameny. Tříštivé nože mohou kávu pálit.

   6.11.2015 at 22:15
 10. Líba

  Dobrý den,
  jsem majitelkou robotu K Mix, který má, jak se zdálo, dostatečné množství příslušenství. Dnes, 14.11.2015, jsem se ale dívala na pořad „Hobby naší doby“, kde byl podobný robot obohacený ještě o příslušenství, které skvěle pomáhá při výrobě domácích nudlí. Chtěla bych se zeptat, zda se podobné zařízení vyrábí i pro výše uvedený robot.
  V případě, že ano, kde se dá koupit? V případě, že ne, nechcete výrobci doporučit, aby toto zařízení začal také vyrábět? :-))
  Hezký den a díky za odpověď.
  Líba

  14.11.2015 at 14:12
  • Radomír Panna

   Dobrý den, Líbo. KMix by měl mít kompatibilní příslušenství s řadou Chef a Major ohledně předního přípojného bodu. Doporučuji koupit přes eshop, kde v případě, jakéhokoli zádrhelu máte možnost zboží bez udání důvodů do 14 dnů vrátit. Radek

   14.11.2015 at 20:17
 11. Kateřina Kicovová

  Dobrý den,
  chtěla bych Vám poděkovat za Vaše stránky, jsou opravdu přínosným rádcem. A také bych Vás ráda poprosila, zda by jste mi mohl pomoci s výběrem robota, jelikož mi ten původní výběr trochu promíchaly:) Moje požadavky na robota jsou: uhntení tuhého chlebového těsta cca1kg, mlýnek na maso a plnička uzenin. Jako první jsem měla vybranou Etu Mezo i kuli finanční stránce a velké výbavě. Skrz špatné recenze jsem ji zavrhla a vybrala Bosch 4655EU kvůli ocenění dtestu a nebo výkonnější MUM 5424 ovšem ani u jednoho Bosche (celkově) jsem nenašla plničku uzenin takže jsem to znovu přehodnotila a vybrala jsem Kenwood 285 prospero, cena vyšší ale za to opravdu fajn výbava, která se s malými dětmi opravdu hodí. To se ale vracím zpět na začátek, protože ten by měl s 1kg tuhého těsta problém. Prosím Vás tedy o radu a doporučení, který (klidně i jiný) robot by byl vhodný. Mám menší kuchyň a ráda bych tím pokryla spotřebiče jako domácí pekárna, šlehač,ponorný mixer…cenové rozmezí tak okolo 5 – 6 tis. Moc Vám děkuji za pomoc.

  4.12.2015 at 11:31
  • Radomír Panna

   Dobrý den, děkuji za pochvalu. V uvedené cenové relaci bude nejlepší volbou Bosch. Zvolte raději 5 řadu, tj. např. zmíněný MUM5424. Co se týče plničky uzenin, to je problematické. Doma občas uzeniny připravujeme a ze začátku jsme zkoušeli i plničku, která u toho našeho robota byla – jedná se o univerzál, který používají snad všichni výrobci. Plnění šlo strašně pomalu, navíc bylo hodně potrhaných střev, čili odpadu. Nakonec jsme koupili ruční plničku, tubus a při stejném množství jsme na desetině času jako s robotem. Pokud byste měla zájem, dohledal bych odkaz na shop, který ji nabízel velmi levně, cca kolem 1200,-

   4.12.2015 at 12:01
 12. Kateřina Kicovová

  Děkuji za radu a určitě si nechám poradit i s plničkou, jsem totiž strašně zvědavá, ještě nikdy jsme to nezkoušeli:)
  Pěkný den

  4.12.2015 at 15:03
 13. Martina

  Dobry den.Po precteni predchozich komentaru jsem se rozhodla pro Bosch 5424. (porad jsem vahala mezi Kenwood 287 a vyse ubedenym Boschem). Jen mi u nej chybi ten maly mlynek.Jde dokoupit? Nechci ho na kavu ale na orechy, mandle, bylinky…..Potrebuji robot k hneteni chleboveho testa (cca 1,2kg vcetne vody, mouky, kvasku), mleti masa, mixer a prave ten maly mlynek.Ozelim odstavnovac..Myslite,ze jsem si vybrala spravne? A jeste – jaky je rozdil mezi Kenwood 285 a 287? Dekuji moc za odpoved.

  5.3.2016 at 10:51
 14. Martina

  Dobry den.Po precteni predchozich komentaru jsem se rozhodla pro Bosch 5424. (porad jsem vahala mezi Kenwood 287 a vyse ubedenym Boschem). Jen mi u nej chybi ten maly mlynek.Jde dokoupit? Nechci ho na kavu ale na orechy, mandle, bylinky…..Potrebuji robot k hneteni chleboveho testa (cca 1,2kg vcetne vody, mouky, kvasku), mleti masa, mixer a prave ten maly mlynek.Ozelim odstavnovac..Myslite,ze jsem si vybrala spravne? A jeste – jaky je rozdil mezi Kenwood 285 a 287? Dekuji moc za odpoved.

  5.3.2016 at 10:51

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna Vyžadované informace jsou označeny *

Informace

Provozovatel: Ludmila Pannová
e-mail: info[et]kuchynsky-robot.info

Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem provozovatele.

Slovenská verze – Kuchynský robot – rady, testy a recenze

Copyright © 2012 - 2021 | Všechna práva vyhrazena | Kuchynsky-robot.info

To Top