Kuchyňský robot Catler KM8010

Recenze
Recenze a test Catler KM 8010

V Čechách téměř neznámé výrobky značky Catler mají za sebou až překvapivě dlouho historii. Počátek vzniku společnosti se datuje k roku 1932. Tehdy opustily brány australské společnosti první výrobky. Je pravdou, že na začátku nešlo o žádnou „velkou bránu“, ale během několika nadcházejících desetiletí, za kterými stála usilovná práce mnoha lidí, nabral pojem brána konkrétních fyzických rozměrů.

Na český trh se výrobky značky Catler dostaly poměrně nedávno, konkrétně v roce 2008.

Kuchyňský robot Catler KM 8010 mě o svých kvalitách přesvědčil na první pohled, a to především z pohledu člověka, který preferuje jednoduché, praktické a účelné věci. Po bližším seznámení jsem nepochybovala o pravdivosti výsledků spotřebitelských testů.

Co najdete v balení

Osm kilogramů vážící balík mi po otevření nabídl pohled na masivní tělo robotu. Slitina ušlechtilých kovů v kombinaci s nerezovou ocelí opravdu nezklamala. Na obtíž nebyly ani rozměry těla robotu, respektive šířka 36 cm, výška 35 cm a hloubka 21cm. Rovněž nezklamala kvalita šlehací a ploché metly a hnětacího háku. Punc majestátnosti dodala robotu broušená základna vyrobená ze slitiny ušlechtilých kovů.

Preference kvality

Výrobci kuchyňského robotu Catler dokonale naplnili mou představu o kvalitním výrobku. Osobně preferuji rčení „Všeho moc škodí. A někdy je méně více“, a to ať už jde o jakýkoliv výrobek.
Rozumím tomu, že pro někoho může být absence mixéru, mlýnku na maso a kráječe zeleniny a ovoce spíše na škodu. Osobně jsem tento nedostatek uvítala. Nerada totiž nakupuji s výhledem jen několika málo let.

Použití

Robot s příkonem 500W a 6 rychlostmi manuálního nastavení je v případě pracovních postupů spojených s mixováním, šleháním a hnětením zcela dostatečným. Veškeré tyto práce zvládá dobře, a to i díky planetárnímu systému míchání a praktické elektronické regulaci se snímačem upravujícím okamžité zatížení motoru. Stěžejní částí robotu Catler je hlavní nádoba vyrobená z kvalitní nerezové oceli s obsahem 4,2 l. Rovněž také praktická odklápěcí hlava umožňující rychlou a bezpečnou instalaci šlehací metly, hnětacího háku a ploché metly určené k mísení a mixování. Tak jako u jiných robotů je i na začátku práce s robotem Catler nutné nastavit nižší rychlost. Postupně lze tuto rychlost zvyšovat až na stupeň vhodný pro zpracování daných přísad. Rychlost se upravuje za chodu posouváním ovladače rychlosti vpřed a vzad.

Co všechno zvládne

Příklady zpracování surovin najednou:

Hnětení až 600g chlebové mouky
Míchání lehkého těsta 1,2 kg lehkého těsta (bábovky, sušenky atd.)
Tření a šlehání 6 vaječných bílků nebo 600 ml šlehačky
Mixování až 700g směsi mouky, cukru, tuku, vajec a dalších ingrediencí

Zhodncení kuchyňského robota Catler 8010

S pořízením kuchyňského robotu Catler KM 8010 jsem získala profesionální robot pro domácí použití a mé gastronomické umění nabralo nových rozměrů. Mé mínění o robotu Catler podpořila skutečnost spojená se snadnou údržbou, vysokou kvalitou a praktickými rozměry s odpovídajícím váhových zatížením. Společně s krásným designem jsem během provozu robotu ocenila dokonalou funkčnost šlehací a ploché mlety a hnětacího háku. I tuhá těsta byla vláčná a dokonale propracovaná. Na druhé straně musím přiznat, že by se mi lépe pracovalo, kdyby součástí hlavní nerezové nádoby bylo víko. I přes opatrné zacházení jsem se nějakému tomu stříkanci mimo mísu jen těžko vyhnula.

Výrobce si je vědom náročnosti a praktických potřeb svých uživatelů. Tudíž svou produktovou nabídku neomezil jen na již uvedené gastronomické postupy, ale rozšířil o výrobky s funkcemi mixování, mletí a krájení a strouhání. Ve výsledku představuje jistou nevýhodu vyšší počáteční investice, což se dá ale s ohledem na dobu životnosti ještě omluvit. Ovšem poměrně zásadním problémem je vysoká prostorová náročnost. Po dokoupení mixéru, mlýnku na maso a kráječe na ovoce a zeleninu získáte celkově čtyři rozměrnější výrobky.

 

Plusy Mínusy
+ masivní tělo z kvalitní oceli – v případě dokoupení příslušenství vysoká náročnost na místo
+ jednoduchý design – pořáteční vyšší investice
+ snadná údržba – absence víka hlavní nádoby
+ mixování, šlehání a hnětení  

Související výrobky:

 

Fotogalerie


Autor recenze: Radomír Pavelka | Publikováno: | Štítky: ,

Komentáře uživatelů

  1. Martina

    U tohohle robotu jsem docela váhala. Nakonec jsem se rozhodla a neprohloupila jsem. Je výborný. Materiál je bytelný a s tím, co jsem zatím zkoušela jsem nezaznamenala žádný problém.

    29.5.2013 at 8:52
  2. františek

    v záruke 1x v oprava a 3 dni po zaruke oprava za 240 Euro

    15.3.2017 at 20:23

Informace

Provozovatel: Ludmila Pannová
e-mail: info[et]kuchynsky-robot.info

Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem provozovatele.

Slovenská verze – Kuchynský robot – rady, testy a recenze

Copyright © 2012 - 2021 | Všechna práva vyhrazena | Kuchynsky-robot.info

To Top