Příslušenství pro kuchyňské roboty Kenwood Chef, Major a Cooking Chef – 3. část

Dnes si ukážeme poslední část příslušenství pro kuchyňské roboty Kenwood Chef, Major, případně Cooking Chef. Pro připomenutí je níže obrázek s přípojnými místy robota. Připomínám, že přípojný bod číslo 4 obsahují pouze modely všech tří řad bez rozdílu, které jsou ještě označeny Titanium. Předchozí díly přehledu příslušenství naleznete zde a zde.

Přípojná místa

Doporučení: U některých součástek sice výrobce uvádí, že je možno je mýt v myčce. Z osobní zkušenosti to však nedoporučuji. Sůl je hodně agresivní a umytí v ruce není náročné. Při mytí rozhodně neztratíte drahocenný čas.

Mixér – nerezový AT339 a skleněný thermorezist AT358

Kenwood se snad jako jediná značka vydala směrem kvalitních, takřka profesionálních, doplňků ke kuchyňským robotům. Nehledejte zde tedy plastový mixér. Oba, jak nerezový, tak i skleněný, jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů. Skleněný je zhotoven z masivního skla, které je odolné vařící vodě. Již samotná hmotnost 2,2kg naznačuje, že výrobce neponechal nic náhodě. Nože mixéru jsou vyrobeny z prvotřídní oceli. Obsah skleněného mixéru je pro chladné tekutiny 1,6l a pro horké pak 1,2l. Pro nerezový mixér je objem 1,5l. Co se týče použití, pak nerezový se spíše hodí na drcení ledu, mražené zeleniny, skleněný pak na mixování horkých pochutin, např. polévek. Samozřejmě s jistým omezením, jsou oba zastupitelné. Oba mixéry je možno připojit ke všem řadám a modelům. Připojuje se do přípojného místa číslo 3.

nerezový mixér AT339

nerezový mixér AT339


Pasírka a síto AT992A a AT930A

Pasírka se sítem je vyráběna ve dvou provedeních – pro Chef AT992A a pro Major AT930A – z důvodu velikosti pracovní mísy do které se vkládá. Pasírka se připojuje do přípojného místa číslo 1. Sítko je dodáváno ve dvou velikostech ok – jemné a hrubé. Pasírka je vhodná všude tak, kde připravujete ovocné nebo zeleninové pyré, či potřebujete prosívat mouku.

Pasírka a síto AT992A a AT930A

Pasírka a síto AT992A a AT930A


Odstředivý odšťavňovač

Krom lisu na bobuloviny, lisu na citrusové plody, nabízí Kenwood ještě odstředivý odšťavňovač, pomocí kterého lze připravit čistou ovocnou nebo zeleninovou šťávu. Zařízení na první pohled vypadá komplikovaně, jakmile ale přijdete na systém propojení (zvláště držáku na hotovou šťávu), nebudete mít problém. Odšťavňovač se od většiny ostatních odšťavňovačů liší velikostí plnícího otvoru. Dokážete jím plnit i celá jablka. Sítko je velmi jemné a nepropustí tak nechtěnou dužninu. Odšťavňovač obsahuje i separátor pěny, díky kterému do sklenice putuje vždy čistá šťáva. Je určen pro všechny modely a řady značky Kenwood. Připojuje se k přípojnému místu číslo 3.

Doporučujeme koupit v tomto obchodě

Odstředivý odšťavňovač

Odstředivý odšťavňovač


Škrabka na brambory AT444 nebo AT445

Škrabka je vyráběna ve dvou provedeních – zvlášť pro řadu Chef a zvlášť pro řadu Major. Dokáže si bez problémů poradit jak s bramborami, tak i kořenovou zeleninou, kterou oloupe velmi dobře. Celá nádoba je vyrobena z polykarbonátu a acetalu. Najednou zvládne velmi rychle oškrábat až kilo brambor. Škrabka se umisťuje místo základní pracovní nádoby a rotující část pak k přípojnému místu číslo 1. Sestavení je velmi jednoduché a rychlé.

Škrabka na brambory AT444 nebo AT445

Škrabka na brambory AT444 nebo AT445


Zmrzlinovač AT956A nebo AT957A

Zmrzlinovač je vyráben ve dvou provedeních – zvlášť pro řadu Chef a zvlášť pro řadu Major. Součástí zmrzlinovače je plastová mísa KenlyteTM, chladící nádoba, míchací lopatka a víko. Zmrzlinu nebo sorbet lze připravit za cca 30 minut (1 litr). Nádoba se vkládá místo základní pracovní nádoby a mísící lopatka se připojuje do přípojného místa číslo 1. Sestavení je velmi jednoduché a rychlé.

Zmrzlinovač AT956A nebo AT957A

Zmrzlinovač AT956A nebo AT957AVyběr podle značky

Další recenze

Další recenze a testy kuchyňských robotů najdete na portále Arecenze.cz – zde doporučujeme recenze nejlepších kuchyňských robotů a zde mixérů. Využít také můžete článek jak vybrat kuchyňský robot na portále https://www.roboty-kuchynske.cz/

Informace

Provozovatel: Ludmila Pannová
e-mail: info[et]kuchynsky-robot.info

Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem provozovatele.

Slovenská verze – Kuchynský robot – rady, testy a recenze

Copyright © 2012 - 2021 | Všechna práva vyhrazena | Kuchynsky-robot.info

To Top