Kuchyňský robot Bosch MUM 4880

Recenze
Recenze a test Bosch MUM 4880

V dnešní recenzi si představíme robota, který vás kromě všech jeho možností, okouzlí i svými rozměry. Pokud navíc hledáte robota v duchu cena-výkon, je pro vás tento robot tím pravým do vaší kuchyně. Je řeč o kuchyňském robotu MUM 4880, značky Bosch. Na internetu ho totiž najdete od 4 119 korun, což je opravdu velice nízká cena pro tak výkonného robota. Aktualizováno v březnu 2021

Co nalezneme v balení

Po objednání, vyzvednutí, rozbalení a sestavení, jsem v mojí kuchyni pro robota nemusel dlouho vybírat velký prostor. I když sestavení byla trochu zkouška nervů, robot se hravě vleze i do menší kuchyně. Jeho rozměry jsou totiž 26,5 cm na výšku a stejně tak na šířku, do hloubky má 30,5 cm a jeho hmotnost také není nějak závratně vysoká, jako u jiných kuchyňských robotů. Činí 7,52 kg a bez větších problémů si můžete robota přemisťovat po vaší kuchyňské lince.

 

Před objednávkou jsem si jej mohl vybrat hned ze dvou barev – bílá a šedá. Jeho povrch je navíc dělaný z nerezu. Součástí balení jsou šlehací a míchací metly a nechybí ani hnětací hák. Výhodou robota je, že se metly a hák netočí pořád stejně, nýbrž ve třech různých směrech a proto vám tyto pohyby zajistí stoprocentní odvedení práce. Těsto se vždy beze zbytku oddělí od stěny míchací mísy, která má objem 3,9 litru a zpracuje se bez větších problémů.

Robot a jeho ovládání

Jak se asi pracuje s takovým robotem? Tento univerzální robot Bosch MUM 4880 vlastní funkci planetárního pohonu a mimo jiné má multifunkční rameno. Další super vlastností je dynamický planetový převod. Robot má 4 pracovní rychlostí a parkovací pozici. Pásová míchací mísa je určena až pro 1kg těsta plus přísady. Je opatřena průhledným krytem pro lepší kontrolu míchání a kynutí. Díky ochraně proti přetížení, která robota vypne v případě, že je těsto příliš tuhé, je práce s robotem bezpečná a pohodlná. Je sice pravda, že výkon 600 W jako číslo samotné není příliš oslňující a ve srovnání s jinými roboty v tomto čísle pokulhává, na kvalitně odvedené práce to ale nemá žádný vliv.

Kromě všeho zmíněného je zde možnost mlýnku na maso, lisu na citrusy nebo citrusovače. Nechybí nástavce pro jemné a hrubé strouhání a pro jemné a hrubé krájení. Plastový mixér má objem 1 litr, pracuje velice kvalitně a je zde možnost doplňování přísad za chodu. Maximální otáčky jsou na 12 250 otáčkách za minutu.

Délka přívodného kabelu je 1,2 metru, ovládání je mechanicko-knoflíčkové a na spodní části přístroje se nachází gumové nožičky pro lepší stabilitu a bezpečnější manipulaci.

Co všechno zvládne

Co robot zvládne bez sebemenších problémů umíchat, umixovat, ustrouhat a podobné věci? To naleznete v následující tabulce:

linecké těsto váha mouky 750 g
tuhé kynuté těsto váha mouky 1,1 kg
měkké kynuté těsto váha mouky 1,35 kg
měkké kynuté těsto kontinentálního typu celková váha 3,8 kg
bílky max. 15

Příslušenství MUM 4880

Robot není bohužel vybaven některými funkcemi, které bych mile rád přivítal a využil. Začal bych úložným prostorem a pokračoval věcmi, jako je displej, pulzní spínač, mlýnek na mák, hranolkovač, odšťavňovač a také možnost sekání.

I přes tyto malé nedostatky je možnost si na internetu dokoupit příslušenství, které robotu schází. Zde bych vám rád poskytnul přehled vylepšení vašeho spotřebiče. Začal bych mixérem z umělé hmoty, u kterého se s cenou vlezete do jednoho tisíce korun. Druhou možností je, dokoupit si míchací mísu, vyrobenou z bílého odolného plastu o objemu téměř 4 litry, která se výborně hodí například pro přípravu těsta. U této mísy je možno použít až 1 kg mouky s přísadami, přičemž celková váha těsta může činit až 2,7 kg. A cena za tuto mísu? Mísa je k dostání za 280 korun, tedy kvalita za malou cenu. O něco menší cena vás čeká u struhadla na bramborák. Struhadlo seženete za 250 korun.

V prvním odstavci jsem navíc zmínil, že chybí odšťavňovač, nebo třeba mlýnek na mák, koření či semena.. Odšťavňovač vás vyjde přibližně na 430 korun a mlýnek na 1790 korun. Další možností je struhadlo, zejména pro strouhání ořechů, mandlí nebo například strouhanky. Součástí koupi je kryt, který zabraňuje odletování drobných částeček potravin při strouhání. Struhadlo je k dostání od 650 korun.

Závěrečné zhodnocení Bosch MUM4880

Robot je velice kvalitně zpracovaný. Pokud jste doposud měli mínění, že jsou roboti zbytečnými pomocníky v kuchyni, kteří navíc zabírají místo, není tomu tak. Po prvním použití jsem byl spokojený jak s velikostí, tak praktičností, vzhledem a také výkonem. A to i přesto, že 600 W není nějak oslnivě veliké číslo. Každopádně vám toto číslo ale zajišťuje klidný chod robota. Je zde široká škála příslušenství k použití a také již už zmíněná možnost dokoupení dalšího příslušenství.

Svou nešikovností jsem přesekl těsnění mixéru, na což jsou výrobní náklady určitě v řádu několika korun. Těsnění mi ochotně objednali v servisu, ovšem cena mě vyšla přes 200 korun, což mi přijde jako opravdu drahý náhradní díl. Mínusem je určitě i to, že chybí návod v českém jazyce, což zkomplikuje použití jednotlivých dílků.

Bosch si dal každopádně záležet na zpracování této série robotů, proto bych ho určitě vřele doporučoval jak kvůli jeho nízké ceně, tak jeho výkonu. Vaše požadavky má s přehledem splní a bude vaší třetí rukou v kuchyni.

Fotogalerie


Autor recenze: Radomír Pavelka | Publikováno: | Štítky:

Již není možno přidávat komentáře. Diskuze byla uzavřena.


Informace

Provozovatel: Ludmila Pannová
e-mail: info[et]kuchynsky-robot.info

Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem provozovatele.

Slovenská verze – Kuchynský robot – rady, testy a recenze

Copyright © 2012 - 2021 | Všechna práva vyhrazena | Kuchynsky-robot.info

To Top