Kuchyňský robot Bosch MUM5424

Recenze
Recenze a test Bosch MUM5424

Dnes vám chci představit kuchyňský robot, který je jeden z nejprodávanějších na trhu. Je to MUM 5424, značky Bosch. Tento model vás upoutá nejen svým vzhledem, ale i výbornými vlastnostmi. Na internetu je k sehnání od 6 116 korun a pokud si jej rozhodnete objednat, litovat nebudete.

Co všechno nalezneme v balení

V krabici, která vám po objednávce přijde, naleznete robota o výšce 28,2 cm, šířce rovných 28 cm, hloubce 27,1 cm a hmotností 7,85 kg, který má dynamický planetární pohon 7 rychlostních stupňů. Dále mu nechybí momentový stupeň LED ukazatele provozu, nebo třeba indikátor poruchy. Když budu pokračovat, má multifunkční rameno se 3 stupni pohonu v rozdílných polohách.

Jeho nerezová mísa má objem 3,9 l a robot v ní dokáže umíchat díky vysokému příkonu, který činí 900W, i tuhá kynutá těsta. V balení naleznete také hnětací hák, šlehací a míchací metly, dále mlýnek na maso, lis na citrusy, citrusovač, krouhač s krájecím, strouhacím a krouhacím kotoučem a nechybí ani mixér o objemu 1,25l.

Kromě všeho zmíněného má také úložný prostor na kabel, přísavné gumové nožičky pro větší stabilitu, zajišťuje extrémní bezpečnost proti přetížení a také se bude snadno čistit. Jeho ovládání je mechanicko-knoflíkové.

Bosch-MUM-5424-robot


Videorecenze


Bosch v praktickém využití

Nedalo mi to a vyzkoušel jsem, jaké je jeho použití v praxi. Jen co jsem si tohoto robota vyzvedl na poště, přišlo doma z mé strany velké zatížení. Byl použit při pečení cukroví a koláčků a to co jsem po něm chtěl, mi také přinesl. Celkem jsem totiž s přítelkyní napekl koláčky asi z 12 kg mouky (samozřejmě ne najednou).

Má naprosto jedinečný systém planetárního šlehání. Mísa je speciálně dole vyboulená, a proto tam nezůstane nikde skoro nic. Dále musím vyzdvihnout jeho šlehací metly a háky. U strouhání mě mírně zklamalo malé příslušenství – chybí plát takového druhu, který by mi nastrouhal brambory např. na bramboráky. Najdeme zde pouze hrubší nebo malé. Zkusil jsem ale prohnat brambory strouhačem 2x a fungovalo to.

Pokud jste, stejně jako já, milovníci koktejlů s ovocem, ledové kávy a podobných lahůdek, přijdete si na své! Mixér je na tyto věci přímo dělaný.

Jedna z mých posledních obav byla, aby mi po zapnutí nelétal po kuchyňské lince. I s tímto si vývojáři poradili a vyřešili to přísavnými gumovými nožičkami. Tyto nožičky mi držely robota, jako kdybych ho přitloukl hřebíky.

Bosh-MUM54240

Závěrečné zhodnocení Bosch MUM5424

Nabízí se asi i otázka, jestli něco takovému robotovi také chybí. Po mém prozkoumání jsem marně hledal např. odšťavňovač, displej, možnost sekání, mlýnek na mák nebo hranolkovač.

Můžete ho ale využít na vytváření krémů, těst, strouhání jablek, pomazánek, koktejlů. Určitě vám nebude překážet na vaší kuchyňské lince. Ba naopak, nevyplatí se vám vytahovat klasický šlehač do ruky. Vložíte do něj ingredience a můžete se jít věnovat jiným činnostem.

Plusy Mínusy
+ multifunkční – drahé a malé příslušenství
+ utáhne i tuhá kynutá těsta (vysoký výkon a velký počet rychlostí) – větší pořizovací cena
+ nezahřívá se – malá dostupnost
+ pěkný vzhled  – trochu méně srozumitelný návod
+ snadná údržba  
+ propracovaný systém ochrany před nechtěným zapnutím – pojistky  
+ přísavky, které zajistí klidnou práci  
+ úložný prostor  

Robot Bosch MUM 5424 patří do ucelené řady kuchyňských robotů Bosch řady MUM5 – srovnání jednotlivých výrobků naleznete zde

Fotogalerie


Autor recenze: Radomír Pavelka | Publikováno: | Štítky: ,

Již není možno přidávat komentáře. Diskuze byla uzavřena.


Informace

Provozovatel: Ludmila Pannová
e-mail: info[et]kuchynsky-robot.info

Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem provozovatele.

Slovenská verze – Kuchynský robot – rady, testy a recenze

Copyright © 2012 - 2021 | Všechna práva vyhrazena | Kuchynsky-robot.info

To Top